Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

60
kurekq
Skąd wiemy, że Bóg jest dobry, oprócz tego, że sam tak twierdzi?
Pytanie zadał(a) kurekq, 13 kwietnia 2009, 20:50
Uwaga: nie chciałbym aby to pytanie zamieniło się w kolejną dyskusje nad tym czy istnieje Bóg, czy nie! Jak sądzicie, czy można traktować Boga za istnienie nieskończenie dobre, miłosierne itd. na podstawie czegoś innego niż jego zdania? Chodzi mi tutaj o Biblię - NT gdzie Jezus sporo o tym mówi. Pytanie kierowane głownie do chrześcijan, bo to oni wierzą w Biblię.

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (60)

Odpowiedział(a): killme, 13 kwietnia 2009, 21:04 [#odpowiedz]
-1
killme
ja tam nie traktuję Boga i nie patrze na niego jak na nieskończone dobro i miłość.. Gdyby był taki dobry i miłosierny to nie byłoby na świecie tyle zła i nienawiści..

Odpowiedział(a): gialnamedal, 25 kwietnia 2009, 22:45
7
gialnamedal
Nie przyszło ci killme do głowy, że to ludzie tworzą zło na ziemi? Widziałeś kiedyś Boga gwałcącego kobietę albo Boga z karabinem
On nas ponoć stworzył dobrych, ale dał wolną wolę. To ludzie świadomie wybierają zło. Co ten biedak ma zrobić? Zabrać tobie wolną wolę i uczynić mentalnym niewolnikiem? Chciałbyś?

Odpowiedział(a): gość, 21 lipca 2009, 19:35
-3

Odpowiedział(a): judyth, 17 lipca 2021, 15:57
0
judyth
Bog jest swiety.Wszystko co robi jest czyste i dobre.Dlatego mozemy Mu ufac-nie tak jak ludziom,ktorzy czasami robia zle zeczy.

Odpowiedział(a): fuckU, 13 kwietnia 2009, 21:09 [#odpowiedz]
-3
fuckU
Ja tam nie wierze wcale w Boga i żyję^^ i mam sie nienajgorzej xD
ale też nie jestem wyznawcą szatana żeby nie było^^

Odpowiedział(a): kolorowa, 25 października 2009, 20:50
0
kolorowa
do gialnamedal:
nie. Takowego Boga nie widziałm. Ale on jest wszechmogący, więc może powstrzymać te okrócieństwa .
Ale kilka razy nawet w blibli okazuje swoją ssłabośc, nie mogac powstrzymać człowieka od złych uczynków. Sama niew wiem co o tym myśleć

Odpowiedział(a): Judyt, 22 lutego 2011, 18:07
0
Judyt
Bog naprawde istnieje i interesuje sie losem ludzi.

Odpowiedział(a): gość, 13 kwietnia 2009, 21:30 [#odpowiedz]
0
gość
Osoby wyznające kult szatana wbrew pozorą bardziej wierzą w Boga niż nie jeden "chcreścijanin", poniewaz ich głownym celem jest zniszczyc Boga. Dlaczego bóg jest dobry? Ponieważ wszystko musi się równoważyć również dobro i zło. Mianem Bóg określamy coś dobrego. Nie można oceniać czegoś o czym się za równo tak mało i tak wiele wie. Do killme zło to jest zasługa ludzi i Boga bym w to nie mieszał. Bóg jest czymś w stylu rodziców. Jeśli cós źle zrobimy to przysłowiowym "pasem przez tyłek" i jest spokój, i wyrastamy na mądrych ludzi. Jeśli pozwoli nam się na zbyt dużo to skutki są takie, że rosną wandale itp. Wszystko trzeba rozplanować. Jaki sens by miało życie w samych superlatywach? Według mnie żadnego. Bóg nikogo do niczego nie zmusza. Według mnie w każdym jest odrobine własnego boga jak i szatana. Kosciol to instytucja stworzona przez ludzi i watpie, ze glosi ona w 100% prawdziwy sens biblii. Wedlug mnie w bibli przekaz jest półmetaforyczny, nie wszystko trzeba traktowac doslownie.

Odpowiedział(a): gość, 13 kwietnia 2009, 22:51 [rozwiń] [#odpowiedz]
-5

Odpowiedział(a): Szenioritta, 13 kwietnia 2009, 23:00
-1
Szenioritta
zgadzam się.

Odpowiedział(a): ozii, 12 listopada 2009, 21:55
0
ozii
też sie zgadzam xD

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 13 kwietnia 2009, 23:03 [#odpowiedz]
2
gentelmanpaul
sadze, ze mowi sie o Bogu jako nieskonczonej dobroci, dlatego, ze darowuje nam nasze winy, (jesli za nie zalujemy) my tego jakos nie potrafimy. a to zlo co sie dzieje "zawdzieczamy" tylko samym sobie. morderstwa kradzieze, rozboje, wojny, teroryzm, co ma do tego Bog? sami sobie wyrzadzamy zlo.

Odpowiedział(a): sleepycrane, 11 września 2009, 19:46
-4
sleepycrane
Czyli skoro jest nieskończenie dobry to my możemy być nieskończenie źli, bo zawsze daruje.
Lub należy oddzielić prawa świata ludzkiego na którym żyjemy od tego w który inni wierzą.

Odpowiedział(a): faNNka, 14 kwietnia 2009, 00:35 [#odpowiedz]
2
faNNka
Zaden chrzescijanin nie wierzy w Biblie tylko w Boga, Św. Trójcę! Ja wierze w Boga i nigdy nie miałam zamiaru sie tego wyprzeć choc jestem jeszzce mloda i pewnie bede miala okazje tego nie raz doswiadczyc. Ale wracajac do pytania... Uwazamy Boga za nieskończone dobro bo 1.odpuszcza nam nasze winy, a ludzie tego nie potrafią, zawsze gdzies w pamieci zostaje ta zlosc. 2.Jeżeli jesteś wierzący, to zawsze możesz sie wygadać, wypłakać, i masz wrażenie że cie ktos słucha, a takie wygadanie sie naprawde dziala i odrazu czujemy sie lepiej. 3.Często modlitwa wlasnie do niego pomaga w rozwiązaniu wielu problemów, czytając Biblie patrzysz na problemy tamtych ludzi , patrzysz jak oni je rozwiązywali i odrazu widziasz rozwiazania dla siebie, dla swoich problemów 4.NAJWAŻNIEJSZE To przeciez jest ktoś kto oddał za nas swoje zycie, i przez meke i śmierć nas odkupił! 5.On jest naszym Ojcem

Odpowiedział(a): gość, 14 kwietnia 2009, 01:05 [rozwiń] [#odpowiedz]
-9

Odpowiedział(a): gość, 14 kwietnia 2009, 11:52 [#odpowiedz]
-4
gość
Ja sądze że nobo niby wierzymy w Boga ale niewiemy czy on istnieje? Niby wszystko mówi że istnieje ale czy Bóg stworzył ziemie tak, to jak nie było ziemi to kto to Bóg? To taka moc, światło, siła?
Oto pytanie Skąd pochodzi? Nobo Jezusa Urodziła Maryja.A Bog

Odpowiedział(a): siesnimi85, 14 kwietnia 2009, 11:54 [#odpowiedz]
1
siesnimi85
Te filozoficzne pytania ... Nie da się odpowiedziec na to pytanie dosłownie. Rzeknięcie zwrotu - Bóg jest wszechwiedzący, wszechobecny, nieskaczenie dobry i OD ZAWSZE jest tak meganiedoogarniecia przez nasze małe główki, że na prawde trudno cokolwiek tu odpowiedzieć. Jest dobry bo jest Naszym Bogiem - Ojcem, Stwórcą, Przewodnikiem. Kocha Nas i zawsze tak bedzie, choćbyśmy się go wyrzekali, przeklinali i wyklinali - zawsze przyjmie nas do Siebie...
Zło jest od ludzi-nie kutwa od Boga. Ile razy mozna to powtarzać!? ON daje nam wolna wolę! My wybieramy drogę życia - NASZ WYBÓR! Ale rozumiem niewierzących - przez to co sie stało z szeroko pojetym Kościołem , coraz wiecej ludzi traci wiarę ...
Bóg i Dobro to synonimy ....

Odpowiedział(a): sebeq126, 14 kwietnia 2009, 13:06 [#odpowiedz]
0
sebeq126
Ja wierze w Boga i on na pewno jest tylko szkoda że na świecie jest taka nienawiść ludzie się kłócą i są jakieś tragedie, przecież jak Bóg stworzył świat to czemu go teraz "niszczy"

Odpowiedział(a): Blue, 14 kwietnia 2009, 14:13 [#odpowiedz]
-1
Blue
To, że Bóg jest dobry jest już chyba jednym z założeń jego istnienia. Za "Boga" można uznać nie tyle konkretną istotę, tylko ogólnie dobro i wszystko z nim związane. "Bóg i Dobro to synonimy". Jakby Bóg był zły, złośliwy, uprzykrzał ludziom życie i nawoływał do zła, to ludzie by go nie czcili, itp. A na tym polega wiara - na stworzeniu w umyśle Istoty, w której można znaleźć oparcie, której można sie wyżalić, itp. Czyli istoty z natury Dobrej.
Zło na świecie to nie wina Boga, tylko człowieka, tak przynajmniej twierdzi Biblia (księga, jakby nie patrzeć, spisana przez Ludzi). Chociaż Bóg też dopuścił się kilku złych czynów - wystawianie na próby, zniszczenie miast, zalanie ziemi w czasie potopu i zabicie tysięcy ludzi (tak, zabicie, zamordowanie, itp. czyli tzw. grzech ciężki). Co z tego, że byli 'źli'? Co za różnica? Człowiek to człowiek, w Biblii jest to wspominane kilka razy - świętość każdego życia (ulubiony temat Kościoła w kwestii aborcji ). Czyli Bóg w gruncie rzeczy nie jest taki wspaniały. Ktoś powie - opowieści biblijne to metafory, a wydarzenia nie miały miejsca. Tylko że przez lata Kościół przekonywał, że to prawda. A nawet jeśli to tylko przykłady zachowań to i tak Bóg nie pokazuje się w nich z najlepszej strony - ciągłe karanie, sprawdzanie wiary, zero wpływu na przebieg historii. A wystarczyłoby się objawić paru odpowiednim osobom... i przekonać ich do takich a nie innych czynów.
No nic.. ja nie wierzę, więc najprawdopodobniej mylę się w niektórych kwestiach i nie powinienem specjalnie dyskutować z wierzącymi. Jednak zapoznałem się ogólnie z treścią Biblii i zasadami wiary i być może mam jakieś pojęcie o tym. Żeby nie wierzyć, trzeba jeszcze wiedzieć, w co sie nie wierzy.

Odpowiedział(a): gialnamedal, 25 kwietnia 2009, 22:32
1
gialnamedal
Najbardziej podoba mi się twoja ostatnia kwestia Profeska po prostu. Pewnie, że trzeba wiedzieć coś na temat tego, czemu sie przeciwstawiamy. Bunt dla samej ideii buntu jest bez sensu!

Odpowiedział(a): gość, 15 kwietnia 2009, 20:53 [#odpowiedz]
1
gość
Ja tam wierze w Boga, wierze ze jest dobry... dlaczego Nie wiem tak naprawde. Bo tak mówi Biblia? Trochę ! Sądze że to jest troche sprawa wychowania ( nie chodzi mi o to co masz na świadectwie). Jestem Polakiem i tak mnie nauczono, ale gdybym sie urodził np. w Tunezji to pewnie bym walił głową w posadzkę w jakimś meczecie ( bez obrazy dla wyznawców). Chce powiedzieć, że sprawa czy Bóg jest dobry czy zły zależy sporo od tego gdzie sie wychowaliśmy. Jeśli mam rodziców chrześcijan to bende pewnie wierzył w "dobrego Boga" a, jak będe miał rodziców satanistów to będe uważał, że Bóg jest zły.
Wiem, że może to byc troche nie zrozumiale dla was, nie dlatego że uważam was za "gorzych, czy glupszych" od siebie lecz dlatego, że pisze starsznie haotycznie

Odpowiedział(a): Taxus, 17 kwietnia 2009, 17:59 [#odpowiedz]
-1
Taxus
W sumie to Bóg tego nie powiedział tylko ludzie zapisali słowa które wg nich powiedział Bóg, a to różnica. Co do marudzenia, że gdyby był dobry to nie byłoby zła i w ogóle...dla mnie jest to troche głupie, ludzie sami robią okropne rzeczy innym, gdyby nastąpila jakaś wielka ingerencja z niebios to ograniczyłaby ona naszą wolną wole, a to pewnie by się też nie spodobało. I tak jak mówi faNNka, chrześcijanie nie wierzą w Biblie.

Odpowiedział(a): Judyt, 29 września 2011, 10:53
0
Judyt
Biblijne ksiegi spisywalo okolo 40 roznych mezczyzn,wsrod ktorych byli: krolowie, poborca podatkow i lekarze spisywanie trwalo 1610 lat, nie byla wiec mozliwa zadna zmowa.Te pisma sa zgodne w najdrobniejszych szczegilach.Ludzie ci byli jednak natchnieni przez Boga.

Odpowiedział(a): Nazgan, 17 kwietnia 2009, 20:46 [#odpowiedz]
0
Nazgan
Nie ma czegoś takiego jak "dobry" to pojęcie subiektywne.

Odpowiedział(a): Madelein, 18 kwietnia 2009, 15:24 [#odpowiedz]
0
Madelein
nie ma na to odpowiedzi, bo na tym wlasnie polega wiara.

Odpowiedział(a): atomowka, 18 kwietnia 2009, 22:14 [#odpowiedz]
0
atomowka
Bóg jest dobry, bo tak mówi Biblia, jeśli ktoś jest chrzescijaninem to powinien w to wierzyc.

Odpowiedział(a): Judyt, 22 lutego 2011, 18:14
0
Judyt
Tak Bog jest miloscia,i pelen milosci do ludzi.

Odpowiedział(a): gość, 23 kwietnia 2009, 15:16 [#odpowiedz]
0
gość
Prawdą jest to że nie "Jahwe-nasz Bóg i inni bogowie są bogiem" tylko CZŁOWIEK jest bogiem Bóg nie stworzył ludzi to my stworzyliśmy go i tyle pozdro

Odpowiedział(a): Judyt, 30 marca 2011, 17:24
0
Judyt
Sam Jezus nazwal swego Ojca ,jedynem prawdziwym Bogiem ktory ma na imie Jehowa.Imie Jehowa jest 2 Mojzerzowej 6:3 wystepuje w calym pismach Hebrajskich.Biblia mowi,ze powinnismy milowac Jehowe,a tagze odczuwac przed Nim bojazn.

Odpowiedział(a): gość, 24 kwietnia 2009, 16:28 [#odpowiedz]
0
gość
spróbuj pokochać nieprzyjaciół i odp. sama nasuwa się

Odpowiedział(a): gialnamedal, 25 kwietnia 2009, 22:38 [#odpowiedz]
1
gialnamedal
Mam pytanie do twórcy pytania
Kuerq, dlaczego kierujesz pytanie tylko do Chrześcijan? Owszem dla nich Biblia jest księgą świętą, ale czy to dla ciebie oznacza, że Boga nie ma w innych religiach?
Że Bóg Hindusów( a raczej Bogowie), Muzułmanów itp nie jest dobry, czy że to w ogóle nie jest Bóg

Czepiam się, wiem Ale chętnie poznam twoje i wasze zdanie.

Odpowiedział(a): kurekq, 02 maja 2009, 12:07
-1
kurekq
Bo to Bóg w jakiego wierzą chrześcijanie twierdzi, że jest nieskończenie dobry, poprzez nowy testament, dlatego kieruję głównie do osób które wierzą w Boskość Testamentu.

Odpowiedział(a): Blue, 04 maja 2009, 20:16
-2
Blue
Teraz ja mam pytanie
Napisałeś: "Boskość Testamentu"... Czy jako wierzącemu nie przeszkadza (w znaczeniu: nie stwarza wątpliwości) Ci fakt, że NT (gdzie Jezus naucza o dobroci Boga) został spisany przez ludzi, nie ręką Boga? Nie możesz mieć nawet pewności, że opisane tam wydarzenia miały miejsce. Że nie są wymysłem autora. Nawet nie spisał go Jezus (nawet nie wiemy czy potrafił pisać, ale to nie ma znaczenia), tylko jego uczniowie - tu zresztą też są rozbieżności, bo ewangeliści niektóre wydarzenia opisywali na różne sposoby. Bo obecnie Biblia jest chyba interpretowana dwojako - dosłownie (co wydaje się śmieszne wobec niektórych historii w niej zawartych) i w przenośni - jako metafory i opowieści moralno-dydaktyczne.
To nie jest żadna słowna napaść na Ciebie czy religię chrześcijańską - jestem ciekaw, jak oceniasz nieścisłości Biblii. Czy tolerujesz je czy w jakiś sposób Ci przeszkadzają?

Odpowiedział(a): kurekq, 06 maja 2009, 23:11
-2
kurekq
Blue a skąd w ogóle teza, że wierzę w wydarzenia Biblijne? Nie odpowiem na pytanie z prostej przyczyny: wziąłeś za pewnik, że wierzę w Boskość Testamentu.
Zgadzam się z tobą, nie ma żadnej gwarancji, że wydarzenia Biblijne miały miejsce i nie można być tego pewnym.

Odpowiedział(a): Blue, 07 maja 2009, 15:15
-2
Blue
Hehe, masz rację... Szczerze mówiąc, nie wiem, czemu tak uznałem. Tak jakoś mi się wydawało.
Pozdr

Odpowiedział(a): gość, 05 maja 2009, 18:55 [#odpowiedz]
0
gość
Największym paradoksem jest to że wszyscy wierzą w Boga, ale gdyby powiedzieli w telewizji czy gdzieśtam, że komuś objawił się Bóg to wszyscy mówią - zwariował! Ale dlaczego? przecież podobno on istnieje...

Odpowiedział(a): laura1994, 10 maja 2009, 21:18 [#odpowiedz]
0
laura1994
po co się nad tym zastanawiać... na tym polega wiara że się wierzy mimo wszystko. Wiara nie potrzebuje dowodów. Błogosławieni Ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. no

Odpowiedział(a): laura1994, 11 maja 2009, 07:28
0
laura1994
eej, za co minus...? )=

Odpowiedział(a): natthalcia, 11 maja 2009, 11:06 [#odpowiedz]
0
natthalcia
Jestem pewna, że wiara potrzebuje dowodów, by była silna i niewzruszona. Łatwowierność podda się przy każdym wietrze przeciwności. Ciekawie to isę dyskusja rozwinęła Jestem przekonana, że Bóg jest dokładnie taki, jak uczy Biblia. I widzę na to dowody każdego dnia. Na przykład dał mi oczy, które rozróżniają tysiące bra i odcieni lepiej, niż jakikolwiek współczesny aparat cyfrowy. Mam węch rozróżnaijaćy zapachy i to akurat w takim natężeniu, jak potrzeba. do tego słuch i możliwość delektowania się muzyką. Móżg, będący nieskończoną tajemnicą dla naukowców i niedoścignionym komputerm. Zostaliśmy stworzeni tak, aby cieszyć się życiem. I żaden gamoń nie w mówi mi, że to tylko efekt ślepej i głupiej ewolucji. Dogmaty Darwina to największe kłamstwa pseudonauki.

Odpowiedział(a): muminek1177, 11 maja 2009, 12:42 [#odpowiedz]
2
muminek1177
kureq,,Skąd wiemy, że Bóg jest dobry, oprócz tego, że
sam tak twierdzi?''a skąd o tym wiesz i gdzie jest to napisane w PŚ,poproszę konkretną odpowiedź.
natthalcia lepiej bym tego nie ujął

Odpowiedział(a): kurekq, 12 maja 2009, 01:43
0
kurekq
Jak zwykle ktoś wyskakuje z pytaniem o dowód z pisma świętego... Jeżeli nie znasz podstaw wiary, krórą wyznaje większość osób w Państwie, w którym żyjesz to ci gratuluję serdecznie.

Odpowiedział(a): muminek1177, 12 maja 2009, 06:35 [#odpowiedz]
1
muminek1177
Nie jak zwykle,po prostu chcę to usłyszeć od Ciebie.Podstawy wiary znam doskonale a Pismo Święte przeczytałem kilka razy Więc proszę o rozdział i wers gdzie Bóg twierdzi że jest dobry,DOBRY bo tak napisałeś a nie dobrem bo różnica jest znacząca.

Odpowiedział(a): natthalcia, 12 maja 2009, 09:41
1
natthalcia
Nie ma wersetu, że Bóg jest DOBREM. Jest w liście Jana słynny tekst, że Bóg jest MIŁOŚCIĄ. Tylko tę cechę z Nim się uosabia. Jezus odnośnie Boga rzekła kiedyś, że tylko on jest w prawdziwości tego słowa DOBRY.
Muminek podziwiam. Przeczytać Biblię to wyzwanie.

Odpowiedział(a): judyth, 03 października 2020, 13:36
0
judyth
Zaden czlowiek nie widzial Boga ,bo jest On istota duchowa ,znacznie potezniejszy od wszystkich stworzen fizycznych na ziemi.Mozemy jednak poznac Jego osobowosc ,obserwujac to,co stworzyl.Na przyklad roznorodnosc owocow czy kwiatow swiadczy o Jego milosci i madrosci.A wielkosc wszechswiata daje nam wyobrazenie oJego mocy.Rzymian1:20.

Odpowiedział(a): twist49, 12 maja 2009, 08:35 [#odpowiedz]
0
twist49
J. Tuwim - Do prostego człowieka
"Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
pobłogosławić twój karabin,
bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
że za ojczyznę - bić się trzeba."
Daje do myślenia...

Odpowiedział(a): natthalcia, 12 maja 2009, 09:47
0
natthalcia
Świetny cytat, ale nie z Biblii Wcale Bóg nie kazał nam bić się za ojczyznę. Przekłamanie ludzkości.

Odpowiedział(a): natthalcia, 12 maja 2009, 09:53 [#odpowiedz]
0
natthalcia
Co przemawia za niewiarygodnością NT i ST wg autora pytania?

Odpowiedział(a): muminek1177, 13 maja 2009, 08:10 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Liczyłem na to że kurekq poda mi jakiś cytat z PŚ w którym Bóg sam o sobie mówi że jest dobry tak jak w pytaniu ale chyba się nie doczekam.
Ale może jeszcze coś znajdzie i napisze

Odpowiedział(a): Santriel, 15 maja 2009, 09:06 [#odpowiedz]
1
Santriel
Hm, z tego, co ja wiem, to Bóg przy stworzeniu świata "widział, że było dobre", ale... heh, nie pojawiła się ta wzmianka po stworzeniu człowieka

Skąd wiem, że Bóg jest dobry. Ano robiłem różne rzeczy, które raczej Mu się nie spodobały. Mimo to chodzę sobie i jeszcze czuje, że nie jestem ze swoim życiem sam, nawet, gdy siedzę sam w mieszkaniu i patrzę w sufit.
Moje modlitwy często są wysłuchiwane ( bynajmniej tak uważam), chociaż czasem to, o co proszę, jest realizowane w inny sposób. Bo nie zawsze modlimy się o to, co dla nas jest rzeczywiście dobre. I trzeba Bogu ufać - kto jak kto, ale On wie, co robi.

Odpowiedział(a): 9xamfetaminax9, 21 maja 2009, 22:20 [#odpowiedz]
1
9xamfetaminax9
killma napisał na początku cos a ja napisze coś na to coś: Bóg stworzył anioły i dał im wolną wole (tak jak ludziom) i jeden z aniołów sie zbuntował przeciwko Bogu i powstało piekło (w tym zło itd.)
natthalcia to geniuszka skoro tak pisze, świetnie ujęte

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
35
227
152
113
43
44
23
30
30
100
39
87
30
36
36

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (768)Dom (1033)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (493)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (844)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18149, Odpowiedzi: 327799