Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

1
banzier
Złogi w jelitach
Pytanie zadał(a) banzier, 01 września 2017, 10:01
Ktoś miał z nimi do czynienia? Bo ja chciałbym je zwalczyć, a nie mam pomysłu JAK... Czy korzystaliście z tej mieszanki ziołowej: https://fibravitale.pl/?
tagi: fibra vitale

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (1)

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 20:41 [#odpowiedz]
0
Dagmareczka
W naszych jelitach żyją tryliony bakterii - razem tworzą tzw. florę jelitową. W jelicie cienkim i grubym żyją różne rodziny bakterii, z których każda ma inne funkcje i zdolności. Istnieje co najmniej 1000 różnych gatunków. Większość z nich żyje w jelicie grubym: pomagają wydobyć użyteczne pożywienie z niestrawnych resztek pokarmu, które tam trafiają. Natomiast w jelicie cienkim znajduje się stosunkowo niewiele zarazków. To tutaj nasz organizm filtruje z masy pokarmowej węglowodany, białka i tłuszcze. Płat błony śluzowej z jelita cienkiego do grubego ma zapobiegać przemieszczaniu się bakterii z jelita grubego do cienkiego, dzięki czemu bakterie nie dostają się w ręce składników odżywczych, których potrzebuje nasz organizm. Jeśli zaburzona jest funkcja motoryczna jelita i funkcja zastawki, mieszkańcy jelita grubego mogą rozprzestrzeniać się w miejscach, do których nie należą. Nazywa się to zespołem złego wchłaniania z jelita cienkiego (DDFB).

W niektórych przypadkach rolę w kolonizacji odgrywa stan zapalny, nietolerancje pokarmowe lub dysfunkcje organizmu, takie jak niedoczynność tarczycy. Antybiotykoterapia sprzyja również kolonizacji bakterii w jelicie cienkim. Przyczyną może być również uszkodzenie nerwów jelitowych, co występuje w cukrzycy lub chorobach autoimmunologicznych, takich jak skleroderma: wtedy jelito cienkie nie może prawidłowo transportować treści jelitowej. Pewne zmiany anatomiczne sprzyjają kolonizacji bakterii: na przykład wybrzuszenia w ścianie jelita (uchyłki) lub tzw. ślepy worek, w którym gromadzi się treść jelitowa. Interwencje chirurgiczne również niosą ze sobą ryzyko: ponowne połączenie jelita cienkiego z grubym może spowodować, że zastawka na końcu jelita cienkiego nie będzie działać prawidłowo; po operacji żołądka może zabraknąć wystarczającej ilości kwaśnego soku żołądkowego jako naturalnej bariery dla zarazków.

Jeśli bakterie jelita grubego znajdą się w jelicie cienkim i najedzą się do syta miazgą pokarmową, wytwarzają gazy, które powodują ból brzucha, wzdęcia i uczucie pełności u chorego kilka godzin po jedzeniu, czasem także biegunkę lub nudności. W wyniku metabolizmu bakterii mogą powstawać kwasy, które atakują ścianę jelita i utrudniają wchłanianie składników odżywczych. Efektem może być między innymi zaburzenie trawienia tłuszczów: Stolec ma barwę gliniastą, jest błyszczący i ma ostry zapach (tzw. stolec tłuszczowy). Czasami rozwija się anemia, która jest spowodowana brakiem witaminy B12. Dzieje się tak dlatego, że bakterie same wykorzystują witaminę i w ten sposób wycofują ją z organizmu. Inne możliwe objawy to.
Zawroty głowy
Zmęczenie
Utrata wagi
Zmęczenie
Niedobór witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E, K i B12
Niedobór żelaza

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/uklad-poka rmowy/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
4
0

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (756)Dom (1025)
Edukacja i szkoła (794)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4930)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (377)
Motoryzacja (288)Muzyka i taniec (836)
Podróże (278)Polityka (118)
Praca (453)Prezenty (178)
Rozrywka (476)Sport (313)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (697)Zdrowie (833)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18049, Odpowiedzi: 327638