Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

21
GosiaczekOsa
Jakie macie zdanie na temat nastoletnich matek ??
Pytanie zadał(a) GosiaczekOsa, 15 stycznia 2010, 14:09
Co myslicie na temat niedojrzalych dziewczyn, które zachodzá w ciázé zanim zdázyly skonczyc szkolé ?? Czy decyzja o urodzeniu dziecka byla dobrá decyzjá ?? Co taka matka jest w stanie dac swojemy dziecku ?? ...

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (21)

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 15 stycznia 2010, 14:09 [#odpowiedz]
0
GosiaczekOsa
zgloszone do moderacji

Odpowiedział(a): gentelmanpaul, 15 stycznia 2010, 14:24 [#odpowiedz]
0
gentelmanpaul
moze ona nie chciala zajsc w ciaze tylko nie umiala sie zabezpieczyc przed wpadka. co znaczy niedojrzala 13 czy 18 lat ? poza tym dziecko ma dwoje rodzicow. to chyba normalne (moim zdaniem) ze dziewczyna wychodzi za maz za ojca jej dziecka.
poza tym nie rozumiem pytania " czy decyzja o urodzeniu dziecka byla dobra decyzja?" to co ona ma ta ciaze przenosic o 2-3 lata? chyba sie nie da? wiec co zrobic? wyjsc za maz. jesli facet nie chce bo chcial tylko dziewczyne wykozystac to jest mozliwosc zeby sie to wiecej nie powtorzylo - kastracja samca.

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 15 stycznia 2010, 14:29 [#odpowiedz]
0
GosiaczekOsa
no cholera, i w koncu idzie to co zgloszone no dobra, niech bédzie - drugie pytanie zgloszé

dobre pytanie Paul - czy 18 to nadal niedojrzala specjalnie nie operowalam cyferkami, zeby niczego nie sugerowac nikomu. NIech kazdy wyrazi swojá opinié. Dla jednego 16stka jest dojrzala a drugi powie, ze 20stki to caly czas dzieciaki mimo dowodu osobistego.
"czy decyzja o urodzeniu dziecka byla dobra decyzja?" - - - zawsze wchodzi w rachubé oddanie dziecka do adopcji, aborcja (choc caly czas nielegalna w Polsce - wszystko da sié ominác) o czym dziewczyny podejmujá decyzjé.

Odpowiedział(a): muminek1177, 15 stycznia 2010, 14:59 [#odpowiedz]
0
muminek1177
nie wiem skąd ale widziałem już takie pytanie o nastoletnich matkach

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 15 stycznia 2010, 15:00
0
GosiaczekOsa
oj oj... serio powtórzylam sié hlip hlip no trudno jakos to przezyjé

Odpowiedział(a): muminek1177, 15 stycznia 2010, 15:03 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Nic nie szkodzi bo temat ciekawy, a nie krzycze że było bo nie chce się mi szukać i proszę się nie smucić

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 15 stycznia 2010, 15:05
0
GosiaczekOsa
nie, no nie smucé dziéki za wyrozumialosc

Odpowiedział(a): fable, 15 stycznia 2010, 16:36 [#odpowiedz]
0
fable
oczywiście, że powinno się wychować takie dziecko najlepiej jak się potrafi, a szczególnie, gdy ma kto pomóc, gdy ma się rodziców, dziadków.. ale jaki ma sens wychowywanie dziecka [biorąc pod uwagę fakt dalszej nauki], które nie będzie tak naprawdę znało swojej matki? gdy będzie wychowywane przez babcię? jak dla mnie 20-latka to nadal niedojrzała osoba. nie ma nic gorszego dla dziecka od świadomości, że jego matka jest dzieckiem!
a pomyślcie. jeśli nie ma kto pomóc tej nastoletniej matce? jeśli rodzice są na nią wściekli [co rozumiem] i każą jej poradzić sobie samej? jeśli ojciec dziecka nie będzie chciał mieć z nią nic wspólnego?
taka ciąża jest przejawem nieodpowiedzialności. a nieodpowiedzialna nastolatka nie powinna rodzić dziecka, które będzie miało zniszczone życie i będzie żyło ze świadomością, że jest wpadką.
od razu nasuwa się pytanie : jak rozwiązać ten problem? moim zdaniem powinno się tłumaczyć dzieciom tudzież nastolatkom, że takie zachowanie, dopuszczenie do ciąży jest nieodpowiedzialne i pokazywać im, jakie mogą być tego skutki.

Odpowiedział(a): fable, 15 stycznia 2010, 19:29
0
fable
mam na myśli współczesną 20-latkę. za dużo znam takich, które mają pusto w głowie.. ale wiem, że zdarzają się wyjątki, więc przepraszam, jeśli kogoś uraziłam.

Odpowiedział(a): niuniaSko, 15 stycznia 2010, 16:56 [#odpowiedz]
0
niuniaSko
wiec fable wg ciebie jestem niedojrzala. no coz uwazam inaczej przekladam dobro dziecka nad swoje, staram sie mu zapewnic wszystko czego ja w dziecinstwie nie mialam. a szkola? fakt nie uczeszczam na studia ale ile jest matek ktore ucza sie w wieku 30+ i maja dzieci. one rowniez sa niedojrzale? mozemy generalizowac ale tak naprawde kazdy przypadek jest inny. znam kilka kobiet "dojrzalych" a do wychowywania dzieci sie jednak nie nadaja. znam tez i mlode ktore swietnie sobie z tym radza. jesli chodzi o gimnazjalistki no tu jest wtedy naprawde duzy problem. z punktu widzenia prawa nie moga one decydowac o dziecku. ten obowiazek przechodzi na rodzicow najczesciej dziewczyny. a emocjonalnie? zalezy co taka ma w glowie ale czesto spotyka sie takie ktore w tej glowie nie maja nic. niestety.

Odpowiedział(a): fable, 15 stycznia 2010, 18:27
0
fable
przepraszam, jeśli Cię to uraziło. niestety znam wiele 20-latek, które nie mają nic w głowie, więc dlatego tak powiedziałam. oczywiście, zależy to indywidualnie od osoby.

Odpowiedział(a): czarnaowca, 15 stycznia 2010, 18:39 [#odpowiedz]
0
czarnaowca
Wg. mnie, jeśli już dziewczyna zachodzi w ciążę, to niech postara się je wychowywać jak najlepiej! Głupia była, że do takiej sytuacji dopuściła, to na wstępie trzeba zaznaczyć. Absolutnie w tej sytuacji nie powinno się dokonywać aborcji. Jak można zabić własne dziecko, nawet jeśli była to wpadka? Co myślicie o kobiecie, która zarżnie nożem swojego synka? To samo powinniście myśleć o aborcji. To jest dokładnie to samo.
A co ja myślę, gdy widzę dziewczynę ciężarną? Że przynajmniej jest na tyle dojrzała, żeby te dziecko urodzić i wychować.
Dojrzałość to rzecz absolutnie względna, zależna od psychiki dziewczyny

Odpowiedział(a): Kalientaa, 15 stycznia 2010, 18:59 [#odpowiedz]
0
Kalientaa
Fable...moja mama jak mnie urodziła miała 20 lat i dobrze mnie wychowała-nie pije, nie palę, dobrze się uczę itd, a więc czy tak wychował by ktoś niedojrzały?
a co do nastoletnich matek to hm... ja mam podejście takie- jeżeli się zdecydowały na stosunek to musiały zakładać możliwość wpadki, a że się tak stało, to może ich czegoś nauczy. Zawsze mogą potem oddać dziecko do adopcji, ale w żadnych wypadku niech nie myślą o aborcji! Co takie dziecko jest winne, żeby je zabijać nim się narodziło?
Wszystko ma swoje konsekwencje i trzeba się z tym liczyć...

Odpowiedział(a): fable, 15 stycznia 2010, 20:10
0
fable
przepraszam, masz rację, są wyjątki.
ale wiesz, w mojej okolicy sporo jest takich około 20-letnich matek i nie zachowują się odpowiedzialnie. zostawiają dzieci babciom, a same chodzą na dyskoteki..

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 16 stycznia 2010, 00:20 [#odpowiedz]
0
GosiaczekOsa
fable ma po czésci racjé - nie kazda dwódziestolatka przez sam wiem jest dojrzala - czasem piétnastki sá mádrzejsze. Wszystko zalezy od konkretnej dziewczyny i jej predyspozycji do wychowywania potomka. Ja mam 25 lat, méza, dom i warunki do wychowania dziecka, ale mimo wszystko póki co sié nie decydujé, bo nie czujé sié psychicznie na silach do poradzenia sobie z taká odpowiedzialnosciá. Zrobic latwo trudniej podolac. Kiedy poczujé, ze nadejdzie na mnie pora to sié zdecydujé. Chyba wlasnie na tym polega dojrzalosc - na umiejétnym podejmowaniu decyzji.

Odpowiedział(a): Katari, 16 stycznia 2010, 08:35
0
Katari
no tośmy się przecież umówiły, że ja bawię do 5 roku a ty później

Odpowiedział(a): muminek1177, 16 stycznia 2010, 06:42 [rozwiń] [#odpowiedz]
-6

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 16 stycznia 2010, 09:31
0
GosiaczekOsa
mádrzejsze w sensie mialam na mysli nie intelektualnym
zajrzyj do wypowiedzi niuniaSko i tam znajdziesz wszystko

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 16 stycznia 2010, 23:03
0
GosiaczekOsa
dobra, chwila prawdy - rano napislam odpowiedz na pierwszá czésc Twojej odpowiedzi a co do drugiej czésci tzn "Gosiaczku nigdy nie będziesz czuła się psychicznie na siłach ....." sié wstrzymalam, bo nie chcialam pod wplywem chwili wyrzucac goryczy. Caly dzien mi po glowie chodzilo o co Ci w tej wypowiedzi chodzilo, i wywnioskowalam, ze skoro jest bezposrednio wymierzona w kierunku mojej osoby to obrazuje Twojá opinié na mój temat, no bo co innego niby moznaby wyczytac tutaj miédzy wierszami Nigdy nie bédé sié czula na silach na posiadanie dziecka Twoim zdaniem A niby dlaczego Bo sié nie nadajé Bo nie dojrzejé nigdy do tego Bo nie mam Twoim zdaniem predyspozycji by zostac matká O co tu chodzi To chyba moja decyzja o macierzynstwie i kwestii czasu kiedy to nastápi. Normalnie mi zólc przez caly dzien sié w zoládku gromadzila na samá mysl o tym co rano przeczytalam. W szoku jestem.

Odpowiedział(a): muminek1177, 16 stycznia 2010, 23:11
0
muminek1177
Hahaha, weź przestań, po prostu znam wiele młodych par a i mam kolegów nawet sporo młodszych i wiem jak oni reagują na wieść o ciąży i jakie mają obawy związane z tym jak sobie poradzą, myśle że osoba która nie ma jeszcze dziecka najczęściej uważa że jeszcze nie jest gotowa, ale gdy jest po fakcie, wszystko bardzo szybko się zmienia i nie bierz tego co wcześniej pisałem tak do siebie bo myśle że tak jest z większością, to tylko moje zdanie

Odpowiedział(a): GosiaczekOsa, 17 stycznia 2010, 16:08
0
GosiaczekOsa
"osoba która nie ma jeszcze dziecka najczęściej uważa że jeszcze nie jest gotowa, ale gdy jest po fakcie, wszystko bardzo szybko się zmienia" - i wlasnie o tym mówié, ze jak juz bédé sié czula na silach to przestané zabezpieczac sié przed ciázá i zadecydujé sama o poczéciu (i sam Bóg) a nie bédé czekac na to, az darem Bozym mi sié zdanie na temat macierzynstwa zmieni jak juz dziecko zostanie poczéte. Po to mam rozum, zeby samej o tym decydowac - na tym polega dojrzalosc wg mnie. I fakt jest taki, ze jak mialam 18 lat i czulabym wtedy akurat, ze to jest ten czas to pewnie bym sié zdecydowala i w tej chwili prowadzila dziecko do szkoly. Ale jest jak jest, i pewnie zostanie jeszcze przez pewien czas... poczekam na "natchnienie" (to zle slowo, ale niech bedzie). Nie wiem ile jeszcze to potrwa, moze rok a moze 10 lat - podejmé ryzyko.
I jeszcze jedno - co za róznica czy zalicza sié niespodzianké w wieku 15 lat czy w wieku 21 Caly czas to swiadczy o braku odpowiedzialnosci ... Wiek zatem nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedział(a): XXXX, 16 stycznia 2010, 09:50 [#odpowiedz]
0
XXXX
Hm. To bardzo dziwnie wygląda (z punktu widzenia innych ludzi). Coraz częściej widuje takie 'młode matki', a właściwie słyszę, że ta, a to ta wpadła. No właśnie... Jak to dziecko będzie się czuło? Gdy będzie np. w wieku 13 lat, uświadomi sobie, że było tylko głupią wpadką. Czy to może być miłe? Być pomylonym? Nie, dlatego też dziewczyny powinny być mądrzejsze i brać pod uwagę konsekwencje.

Odpowiedział(a): niuniaSko, 16 stycznia 2010, 10:21
0
niuniaSko
pewnie. facet moze tylko bzykac ale to dziewczyna ma myslec nad konsekwencjami.

Odpowiedział(a): czyczek, 16 stycznia 2010, 10:48 [#odpowiedz]
0
czyczek
Zależy... Ale ogółem zawsze przechodzi mi myśl przez głowę: 'Ruchawice pieprzone! Chciało się bzykać, to teraz masz za swoje!'

Odpowiedział(a): Katari, 17 stycznia 2010, 09:36 [#odpowiedz]
0
Katari
a czemu wszyscy mówią o młodych matka moja ze mną wpadła jak była po 40, a jak miałam z 14 lat to się dowiedziałam że o mało co a bym w kanał poszła. Takie gdybanie nie ma sensu każda "wpadka" jest stanem faktycznym a co będzie z dzieckiem lub z matką zależy od jej dojrzałości itp, ale to się z reguły okazuje po fakcie

Odpowiedział(a): muminek1177, 17 stycznia 2010, 09:48 [#odpowiedz]
0
muminek1177
A dlaczego wpadka większość dzieci albo ok 99% ciąż nie jest planowanych więc wszyscy jesteśmy z wpadek a w dodatku ja byłem pierwszym to co może robiony byłem na próbe... a może i tak
Kasiu mój wujas o małoletnich dziewczynach co się prowadzają z chłopakami mówi; ruchawki albo rurki..hahaha

Odpowiedział(a): Katari, 17 stycznia 2010, 14:53
0
Katari
"Kasiu mój wujas o małoletnich dziewczynach co się prowadzają z chłopakami mówi; ruchawki albo rurki..hahaha" i niby jak to się ma do mnie bo nie łapie
...

Odpowiedział(a): czarnaowca, 17 stycznia 2010, 14:55
0
czarnaowca
Może chodzi o Czyczka?

Odpowiedział(a): muminek1177, 17 stycznia 2010, 22:27
0
muminek1177
Katari nijak bo to nie do Ciebie i nie o Tobie i o nikim z pytajni załapałaś

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
7
6
64
17
13
23
34
38
69
8
33
4
8
24
47

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (766)Dom (1032)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (488)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (838)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18135, Odpowiedzi: 327776