Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

5
Closed
Jak uspokoić umysł?
Pytanie zadał(a) Closed, 04 kwietnia 2019, 10:12
Piszcie o waszych sposobach na uspokojenie umysłu. Nie tylko praca w korpo potrafi ryć beret do rdzenia kręgowego. W szkole też bywa ciężko, trzeba się jakoś relaksować. Ja w tym celu stosuję krzyżówki, Sudoku i układanki: od puzzli po trójwymiarowe modele. A Wy?

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (5)

Odpowiedział(a): Closed, 08 kwietnia 2019, 09:54 [#odpowiedz]
0
Closed
To jeszcze w ramach uzupełnienia dodam, że puzzle mogą być personalizowane. Z przesłanego zdjęcia, na dowolną liczbę kawałków - ostatnio na http://puzzle4u.pl/puzzle/puzzle-ze-zdjecia-500-eleme ntow wziąłem 500 części, tak żeby się zanadto nie przemęczać

Odpowiedział(a): fallon, 19 lutego 2021, 15:15 [#odpowiedz]
0
fallon
Człowiek najlepiej to uspokaja się, odpręża na powietrzu. Także na pewno warto udać się na spacer przykładowo do parku. Dlatego jedna mi się myśl nasuwa... Że każde takie miejsce powinno zawierać http://sklep.protect-bhp.pl/category/architektura-mie jska
elementy małej architektury miejskiej, czyli ławeczki. W końcu jak inaczej czerpać radość z takiego spaceru i wypoczynku.

Odpowiedział(a): Szumi1, 22 kwietnia 2021, 13:14 [#odpowiedz]
0
Szumi1
W końcu jeśli zależy Wam na znacznie skuteczniejszym odkryciu siebie, to powinniście wybrać odpowiedniego psychologa, który będzie w stanie pomóc Wam w tych kwestiach. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście zajrzeli do www.psychomedic.online/ i zastanowili się, w jaki sposób moglibyście dzisiaj otrzymać najlepszą pomoc w odnalezieniu siebie.

Odpowiedział(a): monikatypolska, 08 listopada 2021, 08:07 [#odpowiedz]
0
monikatypolska
Moim najlepszym sposobem jest po prostu odpoczynek, odcięcie się od tego, co nas stresuje i przez co czujemy się źle. U mnie świetnie sprawdziło się rozpoczęcie stosowania olejku CBD od Alba Hemp. Na https://bit.ly/olejki_cbd_albahemp znajdziecie ich produkty, również żywność CBD.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 20:53 [#odpowiedz]
1
Dagmareczka
Mamy zły humor, bo nie możemy wyjść za drzwi. Dzieci marudzą, bo się nudzą. Technologia w domowym biurze nie działa tak jak powinna, a apteka nie jest w tej chwili dostępna. Nasze życie jest już stresujące w normalnych okolicznościach - ale kiedy dodane są dodatkowe stresory, takie jak międzynarodowy stan wyjątkowy, jest całkiem możliwe, aby zwariować. Szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu z nas osiągnęło zapewne swoje nerwowe granice. Aby nie stało się to normą, ważne jest opanowanie sztuki samouspokajania - czyli umiejętności kontrolowania swoich emocji od wewnątrz.

W swojej książce Psychologia intymności terapeuta par Tobias Ruland wyjaśnia, że samouspokojenie jest centralnym elementem intymności. Bo tylko ona pozwala na szczere przekazanie naszych uczuć. To prawda, że zawsze mówi się nam: Bądź autentyczny!. W sytuacjach stresowych często jednak może się to odbywać kosztem osób z naszego otoczenia. W każdym razie autentyczność nie może oznaczać przekazywania otoczeniu swoich nastrojów i lęków w sposób niefiltrowany. Z drugiej strony, podprogowa złość może pojawić się, gdy ludzie nie są ze sobą szczerzy: Jeśli jedna zamyka się w sobie, druga nie ma możliwości, by jej odpowiedzieć. Jeśli jednak opanuje się umiejętność samouspokojenia, konstruktywny dialog może pojawić się nawet w stresie. Pierwszym impulsem w stresie jest zwykle poszukiwanie rozproszenia uwagi: telewizja, jedzenie, sport, alkohol, zakupy. Egzogenne uspokojenie szybko przynosi ulgę. Ale to pomaga tylko na krótką metę, a nie na dłuższą, bo mózg nie zapewnił sobie uspokojenia, a jedynie został odciągnięty od stresu z zewnątrz. Trwałe samouspokojenie pochodzi z wewnątrz. Niektórzy mają już to szczęście, że mają zrównoważony charakter. Niektórzy również doświadczają tej zdolności u swojego partnera i sami się jej uczą. Wszyscy inni mogą go trenować. Na przykład za pomocą treningu autogenicznego, medytacji, jogi, modlitwy czy hipnozy. Jednak oderwanie się od starych wzorców nie następuje z dnia na dzień. Terapeutka i coach Michaele Kundermann dostarcza nam szybszych narzędzi do ponownego zejścia w 6 wskazówkach na ostre momenty stresu - i w swojej książce Emocjonalna kompetencja stresu: sztuka samouzdrawiania.

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/uspokojeni e-i-sen/

Wskazówka 1: Opuść ramiona - Każdy, kto wpada w stres, podciąga ramiona w sposób napięty i ma tendencję do hiperwentylacji. Uspokojenie natomiast to: zanim zareagujesz, wydechnij głęboko kilka razy, opuść świadomie ramiona.

Wskazówka 2: Oddychaj - Zamknij oczy, wydmuchaj kilka razy napięcie na wydechu i wyobraź sobie, że przyjmujesz spokój na wdechu.

Rada 3: Śmiej się - Humor to najkrótsza droga do rozładowania stresu. Dzieci śmieją się około 400 razy dziennie. Dorośli tylko 15 razy. A dzieci chichoczą nawet w sytuacjach, które dorosłym wydają się zupełnie normalne. Możemy wziąć liść z ich książki.

Wskazówka 4: Połóż rękę na czole - Jeśli położymy na chwilę rękę na czole, krew, która odruchowo strzela do pnia mózgu z tyłu głowy podczas reakcji stresowej, zostaje wciągnięta z powrotem do czoła. Głowa staje się bardziej przejrzysta, emocje się wyciszają i możemy pewniej podejść do problemu.

Wskazówka 5: Zapisuj sukcesy - Podobnie wspierający może być dzienniczek sukcesu. Jeśli stale notujesz to, co udało Ci się w życiu osiągnąć, masz w rękach prawdziwy pakiet wzmacniający. Za każdym razem, gdy ją przeglądasz, podnosi cię na duchu i daje poczucie własnej skuteczności.

Rada 6: Zaakceptuj sytuację - Kiedy zaakceptujesz sytuację, twoja głowa pozostaje czysta dla kompetentnego rozwiązania - może nawet dla nowych pomysłów. Pomaga tu zdanie: To jest dobre - nawet jeśli jeszcze nie wiem po co!. Jeśli nie stawiasz oporu, rozluźniasz nie tylko głowę, ale i ciało.

Odpowiedział(a): ezdx, 03 stycznia 2023, 11:06 [#odpowiedz]
0
ezdx
ja ostatnio zakupiłam sobie wannę z hydromasażem http://hydrosan.eu/wanny-spa-z-hydromasazem bardzo relaksujące

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
43
15
29
64
18
10
29
6
2
24
24
5
20
15
20

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (768)Dom (1033)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (493)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (844)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18149, Odpowiedzi: 327795