Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

51
daNoitte
Po wyborach...
Pytanie zadał(a) daNoitte, 10 października 2011, 09:38
Miałem się właściwie nie udzielać, ale spędziłem nad pewną kwestią całą noc i ranek i nic nie wymyśliłem. Otóż chciałbym poznać motywację tych, którzy głosowali na PO. Ja nie znalazłem powodu, by na nich głosować, ale inni ( z tego, co widać ) tak. Proszę o uzasadnienie!

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (51)

Odpowiedział(a): czyczek, 10 października 2011, 15:47 [#odpowiedz]
1
czyczek
To jest ich decyzja dlaczego głosowali i tłumaczyć się nie muszą.

Odpowiedział(a): listless, 10 października 2011, 15:54 [#odpowiedz]
0
listless
ja wybrałam PO bo moim zdaniem to najlepsza z możliwych opcji. skupiają się na gospodarce, a że ja mam przekonania prawicowe i jestem zdania, że to czego teraz potrzebuje Polska to rozwój gospodarczy i uniknięcie kryzysu, to też głos oddałam na PO. wydają mi się jedyną partią, która jest w stanie zminimalizować niebezpieczeństwo i wyciągnąć kasę od UE. nawet jeśli nic nie zrobią to wolę ich od gadania o smoleńsku czy wojnie z niemcami i lewackiej chorągiewki która się obraca jak wiatr zawieje .

Odpowiedział(a): comandante, 10 października 2011, 17:34
0
comandante
albo mi się coś porąbało, albo to lewica zmierza do rozwoju gospodarki a prawica się od tego wstrzymuje. Ja głosowałem na SLD bo stwierdziłem, że to jest właśnie partia która może coś w tym kraju zmienić, a to jak było za PO mogliśmy odczuć już podczas ostatniej kadencji sejmu i według mnie jest to uciekanie od kryzysu, który jak nas dogoni to będziemy mieli w Polsce drugą Ukrainę PO zmierza do tego, żeby w Polsce wprowadzić EURO, ale przy obecnej sytuacji gospodarczej UE i wielu kryzysów np. grecja czy wielka brytania nie wydaje mi się że to jest dobra opcja. Ale każdy ma prawo głosować na kogo chce. Ja jestem jednak ciekaw co zrobi Janusz Korwin Mikke bo coś czuję że wybory będą unieważnione ale czas pokaże

Odpowiedział(a): listless, 10 października 2011, 17:46
0
listless
prawica z zasady jest nastawiona na gospodarkę a lewica na pomoc socjalną i opiekuńcze państwo.

PO to partia z wieloma wadami ale jestem ciekawa bardzo jak wyglądałyby te cztery lata ogarnięte kryzysem pod rządami PiSu albo SLD. ;

Odpowiedział(a): comandante, 10 października 2011, 19:34
0
comandante
sprawdziłem jeszcze na cioci wikipedii i poparła moje zdanie, że lewica nastawiona na budowanie gospodarki, a prawica na to żeby była taka jaka jest
co do PiS'u to też ich nie popieram, ale wolałbym, żeby to oni sprawowali władzę aniżeli Tusk, bo wydaje mi się że oni mogą więcej i że zrobiliby więcej, bo za ich rządów jak się przyjrzymy nie mieliśmy wcale źle. Co do PO to zniechęciłem się jak oglądałem debatę Napieralskiego i niestety nie pamiętam nazwiska, ale ktoś z PO i krótko mówiąc przedstawiciel PO nie wniósł nic w tej rozmowie i łapał się półsłówek podczas gdy Napieralski bardzo sensownie mówił o naprawie budżetu państwa. Niestety teraz jest za późno na jakiekolwiek gdybanie. SLD wydawało mi się lepszym wyborem od PO, ale tak naprawdę nie wiem czy ktokolwiek cokolwiek zrobi w naszym kraju, bo musielibyśmy wszystkim politykom zmienić mentalność u podstaw, bo teraz niestety jest tak że nasi politycy na pierwszym miejscu stawiają siebie a na drugim państwo i to nas boli, a oni się nachapią i odejdą ...

Odpowiedział(a): listless, 10 października 2011, 20:15
0
listless
szkoda tylko że siedziałam i analizowałam program SLD w którym owszem elegancko opisują na co będą kasę wydawać, ale jakoś brak konkretów w kwestii źródeł tych pieniędzy.

ciocia wikipedia powiadasz ? spójrz na programy wyborcze partii prawicowych i lewicowych - a najlepiej tych skrajnych (bo są najmniej obrośnięte w propagandę i rozdmuchane hasła) - i ich główne postulaty.
a co do oceny PO to wypadałoby się wysilić na odrobinę obiektywizmu bo żaden dotychczasowy rząd nie borykał się z sytuacją w której pierwsza gospodarka świata upada i traci wiarygodność

druga Ukraina ? zapewne jesteś świadomy, że to porównanie nie jest zbyt trafne bo problemem Ukrainy jest korupcja i brak przejrzystości życia politycznego, a głównie chodzi też o to, że "demokracja" tam jest bardzo krucha, i to jest główna przyczyna jej problemów, a nie czynniki gospodarcze .

za rządów PiS nie było źle ? no fakt. partia która z czystej złośliwości rozdaje nadwyżki budżetowe tylko po to żeby Ci "po nich" nie mieli lepiej to super wybór. ano i ja osobiście nie dałabym rady przeżyć 4 lat gloryfikowania Lecha Kaczyńskiego i ośmieszania się na arenie politycznej Europy . że nie wspomnę o tym, że przestałam się łudzić, że za patetycznymi hasłami PiS kryją się jakiekolwiek patriotyczne motywy - tutaj jest tylko i wyłącznie motywacja walki z PO i zwalenia zła całego świata na Tuska, Niemców i Rosjan. jak powiedział ostatnio Wojewódzki - dziwię się, że ktoś się jeszcze nabiera na premiera przebierańca.

Odpowiedział(a): comandante, 10 października 2011, 23:22
0
comandante
co do programów wszystkich partii można powiedzieć to samo co Ty napisałaś o SLD. Z tego co czytałem to właśnie PO wykazuje inwestycje idące w kierunku dóbr kulturowych, a według mnie powinniśmy zainwestować w kształcenie polaków. W programie SLD podoba mi się to, że chcą wprowadzić zmiany tam gdzie one są najbardziej potrzebne czyli w administracji. Polska może i obroniła się jakoś przed kryzysem, ale nie ma się co oszukiwać, u nas jest przeciętnie. Nie jest bardzo źle, ale nie jest też dobrze, a żeby było dobrze potrzeba zmian. Teraz tak krytykujecie PiS, ale tak naprawdę PO gra w tę samą grę. Nie chcę wyjść teraz na jakiegoś wielkiego obrońcę PiSu, bo nie ukrywam że przynajmniej za Tuska nie musimy się tak wstydzić jak za Kaczyńskiego za granicami naszego kraju, ale mimo wszystko uważam, że Polska potrzebuje teraz jakiegoś lewicowca u włądzy. Co do PO to nie są skrajną prawicą i mimo że uważają się za prawicę, tak naprawdę ich program jest bardzo zróżnicowany.
Mówiąc o drugiej Ukrainie miałem głównie na myśli skutek tego co jest u władzy jak się odbija na społeczeństwie.
A co do PO to najbardziej obawiam się że czując już swoją przewagę osiądą na laurach i tak naprawdę dla kraju nic nie zrobią i właśnie takie wrażenie odniosłem oglądając tę debatę o której już wspominałem. A co do tego o czym wspominałaś to niestety to jest mentalność Polaków i to można dostrzec nie tylko u władzy lecz i w życiu codziennym. W Polsce potrzeba kogoś kto naprawdę chce tych zmian dokonać i właśnie SLD wydało mi się taką partią.

Początkowo chciałem zagłosować na Ruch Palikota bo ten człowiek też wydawał mi się w stanie coś zmienić, ale mimo że program wydawać by się mogło bardzo korzystny, to po głębszym zastanowieniu i obejrzeniu kilku debat, stwierdziłem, żę jest on człowiekiem, który dużo mówi, robi szum wokół siebie, ale tak naprawdę jest mało w stanie zrobić. Wkupił się w młodzież hasłami typu "legalizacja marihuany" itp.

Jednak musicie mi przyznać racje, że jeśli chcemy konkretnych zmian w kraju musimy zmienić naszą mentalność ... z tym niestety może być problem, bo jesteśmy nastawieni czysto zarobkowo czyli żeby się jak najwięcej nachapać jak najmniejszym kosztem, a w polityce jest to niestety częste zjawisko. Jeśli źle piszę to czekam na słowa krytyki, bo jestem jeszcze zielony w sprawach polityki, ale uświadomiłem sobie że jeśli chcemy zmian to my jako jednostki musimy zacząć coś zmieniać Pozdrawiam.

Odpowiedział(a): listless, 10 października 2011, 23:42
0
listless
zapóźnienie Polski i to, że nie jest ani całkiem źle ani dobrze, nie wynika z tego jakie mamy rządy ale jest następstwem perturbacji historycznych które będą się za nami jeszcze długo ciągły tak jak najazdy Mongołów ciągnęły się za Rosją aż do XX wieku .

dla mnie SLD nie jest dobrą opcją z tej prostej przyczyny, że nie trafia do mnie legalizacja związków partnerskich czy miękkich narkotyków. tak samo wydaje mi się, że w większości przypadków los jednostki zależy od jej zaradności. i fakt, że zdarzają się sytuacje losowe... kiedy człowiek upada i sam nie jest w stanie się podnieść. wtedy państwo powinno pomóc ale nie powinno rozwijać wachlarza tej pomocy do tego stopnia by rozleniwiać obywateli. poza tym nasłuchałam się o tym jaka to nowoczesna partia, a patrząc na nich mam wrażenie, że jest wręcz przeciwnie. że nie wspomnę o przewodniczącym którego nie trawię i nie nadaje się on moim zdaniem na lidera.

zmiana jednostki to szlachetna i piękna idea ale prawda jest taka, że to utopijna wizja. niemożliwa do zrealizowania .

gdyby to zależało tylko ode mnie żadna z obecnych na arenie politycznej partii by nie rządziła. ale w związku z tym, że nie zależy, zmuszona byłam wybrać mniejsze zło. mając do wyboru Tuska piarowca, a Kaczyńskiego miłośnika teorii spiskowych wybieram to pierwsze .

Odpowiedział(a): comandante, 11 października 2011, 20:50
0
comandante
jak to rząd nie ma wpływu na to że nie jest ani źle ani dobrze ? Co jak co, ale tutaj się z Tobą nie zgodzę. Może i masz racje z tym jak na nas wpływa nasza historia, ale to nei znaczy że mamy nic nie robić z tym co mamy tylko poddawać się dalej biegowi czasu. Dług publiczny w Polsce cały czas rośnie i co ma go zmniejszyć jak nie zmiany w gospodarce ? z programu PO najbardziej utkwiły mi w pamięci przeróżne inwestycje w kierunku świadomości kulturowej i nauki. Owszem nauka jest też ważna, ale tego czego teraz potrzebujemy najbardziej to właśnie zmiany w gospodarce i polityce finansowej! To tak jakbyśmy mieli się nie przejmować tym, że jesteśmy cały czas zadłużeni i czekać aż w Polsce pojawi się sytuacja taka jak w Grecji albo teraz we Francji.

Co do legalizacji związków partnerskich i legalizacją miękkich narkotyków to też jestem absolutnie temu przeciwny, ale wolę to niż to, żebyśmy żyli cały czas żyli "pod kreską". Logiczne jest, że jeśli obecny system nie działa to trzeba go naprawić a nie wmawiać milionom ludzi że on jest świetny. Nie chodzi o to żeby utrzymywać równowagę ale o to żeby piąć się ku górze !

Odpowiedział(a): listless, 11 października 2011, 21:07
0
listless
źle się wyraziłam - nie wynika tylko i wyłącznie. czego oczekujesz ? że w ciągu 20 lat dogonimy Niemcy czy Francję ? z Twojej wypowiedzi tak wynika. a nie wiem czy jesteś świadom ale nasza gospodarka jest na takim poziomie na jakim była niemiecka 60 lat temu. a wynika to ze zniszczeń wojennych i czasu jaki poświęciliśmy na naprawę kraju. czasu który mogliśmy wykorzystać na rozbudowę tego co już było gdyby nie zniszczyła tego wojna. to są procesy zbyt długo trwające żeby jeden rząd był w stanie je przeprowadzić od razu. ale owszem dałoby się szybko poprawić sytuację gospodarczą - metodą Stalina

widzisz co do kultury i edukacji to jeśli chodzi o program polityczny, to własnie SLD w swoim kładzie na to nacisk. - obejrzyj pierwszy lepszy spot wyborczy, znajdziesz tam słynne hasło "zapłacimy za bilet do teatru" i przeczytaj program polityczny (postulują za zwiększeniem wydatków własnie na kulturę a nie np. na armię - do pełnego 1% o ile dobrze pamiętam). ano i nie przekonują mnie hasła "znacząco obniżymy". "wprowadzimy". "podniesiemy" . czemu ? ZA CO TO WSZYSTKO ? - chyba, że Napieralski ma czarno-magiczne zdolności i zmienia np. ołów w złoto.

wiesz na czym polega problem ? że Polska naprawdę stopniowo staje się placem budowy. tyle, że mało kto to widzi.. czemu ? w bo w telewizji mówią inaczej i lepiej słuchać wyrazistych populistów niż patrzeć do co się dzieje wokół.

Odpowiedział(a): comandante, 11 października 2011, 21:33
0
comandante
nie oczekuję tego, że w ciągu jednej kadencji nagle wszystko się zmieni. oczekuję tego, żeby szło ku lepszemu, ale póki co polska popada w coraz większy dług publiczny. co do wojny to nie tylko Polska w niej ucierpiała, ale niestety nas nie objął plan Marshalla bo byliśmy pod władzą ZSRR, ale to już było i niestety tego nie zmienimy. Gdyby nie druga wojna światowa to Polska mogłaby być potęgą gospodarczą i to my bysmy się liczyli teraz a nie USA, bo oglądałem film o tym jak to miało być, ale niestety wojna plany te zepsuła.

Z tego co piszesz, dochodzę do wniosku, że Ty masz świadomość że jesteśmy te 60 lat za Niemcami i że tak już zawsze będzie. Właśnie nie! Cała Europa zachodnia ponosiła skutki wojny tak samo Niemcy. Do dziś dnia widać różnicę między zachodnią a wschodnią częścią Niemiec. Jednak nie należy podchodzić do tego że tak jest i już i że czas pokaże. Mi chodzi głównie o to, żeby znalazł się ktoś kto powie że coś zrobi i to zrobi.

Co do spotów wyborczych to dajesz przykład SLD, że "wprowadzimy", "podniesiemy", ale właśnie o to chodzi w tej kampani wyborczej. Tak samo działa każda inna partia. Przeglądałem wczoraj program wyborczy platformy i sld i z tego co widziałem to w SLD właśnie jest kłądziony nacisk na zmiany w administracji, a z tego co było w PO to tak jak było "Polska w budowie", ale przepraszam Cię, budować też trzeba mieć za co. Ja mam tylko nadzieję, że wydobycie tego gazu łupkowego jak i euro 2012 coś nam pchną do przodu o ile rząd to jakoś wykorzysta Te podwyżki, które daje PO to jest kosztem innych, bo pula pieniędzy do rozdania jest taka sama więc jeśli ktoś ma mieć lepiej to ktoś inny musi mieć gorzej. Nie znalazłem w programie PO nic co mogłoby wpłynąć dobrze na gospodarkę naszego kraju. Według mnie oni robią tak, żeby nie było zmian, ale czy to jest tak naprawdę dobre ? Czasami podobnie jak w życiu warto by zaryzykować bo to jest tylko odwlekanie w czasie tego co teoretycznie nieuniknione i potrzeba konkretnych zmian, żeby mieć szanse to odwrócić. I nie chodzi mi o to żeby zmienić wszystko w ciągu jednej kadencji, ale żeby za kolejne 60 lat, nasze wnuki mogły żyć w wysoko rozwiniętym państwie a nie zacofanym o kolejne 60 lat

Odpowiedział(a): listless, 11 października 2011, 21:56
0
listless
ale piszesz w sposób jakbyś zakładał, że da się to zrobić. nie twierdze, że jak jesteśmy 60 lat do tyłu to tak zostanie, ale patrzę na politykę pragmatycznie, a nie przysłaniają mi realnej sytuacji ideologie "zmiany trzeba zacząć od jednostek" .

trzeba mieć za co budować.. jasne. a myślisz że zrobilibyśmy cokolwiek bez funduszy unijnych ? nie. a prawda jest taka, że żaden rząd nie wyciągnie z UE tyle kasy ile mogą wyciągnąć Ci z PO.

ciągle powtarzasz o rosnącym długu publicznym etc. tak jakbyś nie miał świadomości, że gospodarka to naczynia połączone i jeśli pogarsza się stan najwyżej rozwiniętych krajów to rzutuje to na sytuację innych. teksty o Polsce zielonej wyspie to przesada, zgadzam się, ale prawda jest taka, że jesteśmy jednym z niewielu krajów które tak dobrze radzą sobie w czasie kryzysu. co widać choćby na przykładzie stopy bezrobocia.

co do wspomnianego euro - gdzieś o tym pisałeś - jest to nieprzymusowe, ale jednak założenie unii europejskiej i stanowi nie bez powodu I filar integracji . a parcie na to jest ostatnio ze względu na izolację państw należących do strefy euro którą podsyca Francja. zresztą nawet gdyby mieli je wprowadzić to nie teraz . i tak naprawdę nie wiadomo czy Unia przetrwa bo sądząc po społecznych nastrojach w Niemczech które obecnie utrzymują pół Europy może być nieciekawie. - w tej kwestii proponuję rozmowę Marka Belki z Żakowskim w POLITYCE.

Odpowiedział(a): maria666avaria, 10 października 2011, 21:03 [#odpowiedz]
0
maria666avaria
Ja jestem całym sercem za SLD, ale przyznam się, że zagłosowałam na PO, tylko dlatego, żeby czasem nie wygrał PiS

Odpowiedział(a): Bombolada, 11 października 2011, 20:13
0
Bombolada
dokładnie lepsze PO niż PIS

Odpowiedział(a): julka1997, 10 października 2011, 21:36 [#odpowiedz]
-1
julka1997
ciekawe kombinowanie
ja sie tylko dziwę..
co tyle ludu głosowało na Palikota
ja się pytam
7
straszne

Odpowiedział(a): maria666avaria, 10 października 2011, 21:40
0
maria666avaria
Moim zdaniem Palikot ma dobry program wyborczy Zresztą wszyscy Lewicowcy mają dobre programy - moim zdaniem...

Odpowiedział(a): Bombolada, 11 października 2011, 21:34
-1
Bombolada
Głosowało na niego dużo gdyż Palikot ma coś nowego w swoim programie i może by w końcu uwolnił Polskę od Kościoła.

Odpowiedział(a): xyz, 12 października 2011, 13:04
0
xyz
a to Polska jest zniewolona przez Kościół?
każdy człowiek ma prawo wyboru, chodzisz i wierzysz, albo nie, proste chyba. w kółko tylko gadanie, że Kościół się wtrąca, no ok prawda i co z tego, i tak postępujesz jak chcesz skoro masz rozum i własne racje. ta cała nagonka robi się już niesmaczna.

Odpowiedział(a): Bombolada, 12 października 2011, 14:23
-1
Bombolada
no i co? no i to, że kasa idzie w kościół, a nie w rzeczy potrzebniejsze .

Odpowiedział(a): xyz, 12 października 2011, 18:39
0
xyz
w takim razie nie musisz wspierać... każdy ma swoje racje i tyle, a ciągłe poniżanie i wytykanie tych, którzy wierzą jest naprawde wkurzające. ludzie uważają, że jeśli ktoś chodzi do Kościoła to od razu wspiera i stoi za nim murem, a to nieprawda można chodzić i żyć własnym rozumem.

Odpowiedział(a): daNoitte, 10 października 2011, 22:41 [#odpowiedz]
0
daNoitte
Ok, dzięki. Jestem przerażony.
Nic tu po mnie, do zobaczenia gdzieś i kiedyś

Odpowiedział(a): zlomiarz12, 11 października 2011, 19:46 [#odpowiedz]
0
zlomiarz12
jak zobaczyłem wyniki to szczęka mi opadła i srebrny górny zazgrzytał o złoty dolny. palikot, ten oszołom, populista(tu w jednym workui z napieralskim) 10% jak widać najlepiej wychodzi mu tumanienie marihuaną opodatkowaniem kościoła i delegalizacją pisu.

Odpowiedział(a): daNoitte, 11 października 2011, 22:57 [#odpowiedz]
0
daNoitte
A jednak nie. Tak mi to działa na nerwy, że nie mogę milczeć. I nie będę zbyt skąpy w określeniach.
Kolejne kwestie:

PROGRAM WYBORCZY
Nie ma prawnego obowiązku, by się z niego wywiązywać. Historia od '89 roku pozwala w zwykły sposób zweryfikować to, co widzimy za oknem - biedę, patologię i zagubienie. Wszyscy chcą budować, zmieniać, zmniejszać, problem w tym, że nie ma za co i co! "Polska w budowie" brzmi wspaniale. Brakuje drugiego członu "- Polacy w rozsypce". Na nowych, oczywiście niedługo opodatkowanych drogach krajowych i autostradach, wybudowanych za NASZE pieniądze, będzie można zapieprzać na wrotkach i rowerach z uwagi na ceny benzyny. A cała "rozbudowa" infrastruktury Polski uczyni jedynie atrakcyjniejszym produktem do sprzedaży określonych sektorów i działek dla chętnych, czyli tzw. prywatyzacji.

SMOLEŃSK

Jest mi wstyd za tych wszystkich mieszkających w Polsce, którzy kpią i pomijają kwestię katastrofy smoleńskiej. Co to jest do cholery za nic nie warty naród, który ma w nosie śmierć własnego prezydenta?! TO ŻAŁOSNE!
Lecha Kaczyńskiego można było nie lubić jako osoby prywatnej lub polityka. Ale był głową państwa. I zginął tam nie tylko on.
Badania osób "zewnętrznych" wykazały, że był to zamach. Również FAKT o tym, ja ruscy nas w tej sprawie dymają, oszukują i kłamią jasno wskazuje na to, że mają coś do ukrycia! Podobnie było z Katyniem. Liss, lubisz historię, czemu nie wyciągasz z niej wniosków? To Ty powinnaś najwięcej wniosków z przeszłości wyciągać.
(...)

Odpowiedział(a): daNoitte, 11 października 2011, 23:00
2
daNoitte
PALIKOT

Błazen i chwilowa gwiazda, która nabrała Polaków na tanie, populistyczne hasła. Się zrymowało.
Warto przypomnieć, że ten facet zwracał na uwagę tylko i wyłącznie robieniem z siebie idioty. Co więcej, pierwotnie należał do PO, deklarującej korzenie chadeckie ( chrześcijańskie ), by założyć później partię skrajnie lewicową. To już powinno dać do myślenia. Ale myśleć trzeba umieć.
Wałęsę, Rudego i Palikota powinno zaskoczyć to, że z Polski nie da się zrobić Japonii, Irlandii czy Holandii. Mamy inną mentalność, inne problemy, inną kulturę i historię.
Palikot zaś oferuje nam naćpane społeczeństwo pełne homosiów, gdzie HIV dzieci otrzymają w łonach swych matek.

ZŁOŚLIWOŚĆ

Czyli "na złość Kaczyńskiemu zagłosuję na PO". Z takim sposobem (nie)myślenia najlepiej palnąć sobie w łeb, by sprzeciwić się nauce Kościoła o poszanowaniu życia.
Jeśli to niechęć do określonej partii, a nie solidność innej ma być wyznacznikiem naszej przyszłości, to uznaję, że niektórym się pod kopułą poprzewracało i powinni dołożyć wszelkich starań, by się nad sobą zastanowić.

Odpowiedział(a): daNoitte, 11 października 2011, 23:07
0
daNoitte
KOŚCIÓŁ

Jeśli ktoś uważa, że "ingerencja" Kościoła w sprawy Polski ( ja czekam na JEDEN, JEDYNY DOWÓD, na dogmat, przepis, kanon, Prawdę Wiary, która to potwierdza. J-E-D-E-N!) jest największym złem, to może zastosować terapię podaną w kwestii "złośliwości".
Kościół nie każe nikomu robić czegokolwiek, nic nie narzuca - poucza jedynie i naucza, co powinni robić WIERZĄCY KATOLICY. Ateiści mogą wierzyć w teorie o znacznie mniejszej liczbie dowodów i mniejszej szansy na zaistnienie, nikt im nie robi z tego tytułu wyrzutów. Tak Kochani, ateizm jest formą niezorganizowanej religii.
"Uwolni Polskę od Kościoła", tylko że Kościół to LUDZIE. Co, wymordujecie nas w imię swoich chorych idei? Spalicie na stosach za "przeszłość", gdzie inkwizycja była agenturą POLITYCZNĄ, a nie Kościelną, chociaż wy, "oświeceni", łykacie każde antykościelne kłamstwo jak dzieci czekoladę?
Opodatkowanie Kościoła. A z jakiej racji? Czy każde wyznanie będzie w ten sposób opodatkowane? A że Kościół ma najwięcej majątku - od 966r. miał w to swój wkład i czas. Gdyby nie Kościół, większość z was dalej machałaby cepami na polach z uwagi na brak szkolnictwa.
To Kościół chronił Polskę w czasie wojny i w czasach komunizmu, który wciąż trwa. Jeśli na własne życzenie pozbędziecie się tej podstawy, to nie ma najmniejszych szans na przetrwanie Polaków. Nie Polski, a Polaków. Ale i tak, sądząc po wypowiedziach, wielu dałoby za przeproszeniem du*y Merkelowej lub Putinowi za ładniejszą niż dotychczas miskę genetycznie modyfikowanej, bezwartościowej karmy, jeśli będzie na nią kogokolwiek stać.

HURRA DLA ABORCJI, EUTANAZJI i IN VITRO!

Ateistyczne, lewackie, komunistyczne oburzenie wobec tego, że trzeba coś wkładać w Kościół jest idiotyczne. Bo z drugiej strony, dlaczego ja mam wykładać kasę na polityków, którzy chcą zniszczyć mój system wartości, ośmieszyć to, co jest w moim życiu najważniejsze? Dlaczego mam płacić za refundację aborcji, eutanazji i in vitro, wysoce niezgodnych z głosem mego sumienia, którym się sprzeciwiam? Dlaczego mam tolerować homoseksualizm, którego sprawa jest nierozstrzygnięta, względem mej wiary jest grzechem i dawać na niego przyzwolenie? Dlaczego mam stawiać prawo ustanowione przez ułomnych ludzi, takich samych, jak ja, ponad Prawo ustanowione przez Boga i regulowane przez naturę?

PODSUMOWANIE

Spodziewam się złych chwil w ciągu następnych czterech lat.
Będą też dobre.
Należy pamiętać, że każdy człowiek żyje w społeczeństwie. Nie można więc podejmować decyzji bez konsekwencji dla wszystkich, taka to zależność. Ci, którzy siedzą w ławach parlamentu mają na tyle kasy, by się tym nie przejmować. A co z nami? Wyłączcie telewizory, wyjdźcie po zmroku na ulice. Zapytajcie napadających was ludzi, grzebiących w śmietnikach, pukających do waszych drzwi lub wszystkich innych, jak bardzo piękna jest sytuacja Polaków. Jak bardzo potrafią uzasadniać swój sposób nierzadko prymitywnego myślenia.

Powodzenia, życzę Wam wszystkim dobrej drogi.

Bartuś "daNoitte", niegdyś Santriel, G.

i na pożegnanie
http://www.youtube.com/watch?v=uQ5prC9CUW4&NR=1

Odpowiedział(a): listless, 11 października 2011, 23:13
-1
listless
naprawdę uważasz, że rząd może zrobić coś konkretnego w przypadku np. wspomnianej benzyny ? kiedy jej ceny rosną na całym świecie i giełdy są w rozsypce ? Platforma to piarowcy i nie zawsze się zabierają do roboty tak jak powinni ale trzeba spojrzeć obiektywnie i przyznać, że nie wszystko co złe za ich kadencji jest ich winą . żaden dotychczasowy rząd nie borykał się z taką sytuacją polityczną.

Nie kpię z Lecha Kaczyńskiego bo mimo, że głosowałabym na innego kandydata bł prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko tych którzy oddali na niego głos. ale prawda jest taka, ze teraz sama tragedia jaką była śmierć elity Polski w katastrofie 10 kwietnia nie jest tematem dyskusji ze względu na to, że trzeba to wyjaśnić i pociągnąć ruskich do odpowiedzialności za niedopełnienie procedur, które było ewidentne. doszło do tego, że wykorzystuje się pamięć ludzi by osiągnąć polityczne zwycięstwo a to wcale nie jest przejaw patriotyzmu. I wiesz co ? nie potrafiłabym głosować za partią która głosi poglądy zakładające, że patriotą jest tylko ten kto widzi wszędzie spiski i wszystkich traktuje jak złodziei. że patriotą jest ten kto wykorzystuje symbol religijny i pamięć własnego - ponoć tak umiłowanego brata - w walce politycznej . tak robią ludzie honorowi ? wierzący ? patrioci ? to dopiero jest farsa. i dziwię się, że ktokolwiek się na to nabiera. jestem w stanie zrozumieć pokolenie ludzi starszych którzy mentalność nierzadko mają specyficzną i odpowiadają im osoby pokroju Ziobra, których jedynym celem jest zgno.jenie jak największej ilości osób. ale żeby takie poglądy trafiały do młodych ludzi o otwartych umysłach ? nie pojmuję.

nie wyciągam wniosków powiadasz ? może i masz rację. ale moim zdaniem to, że coś jest już przeszłością automatycznie nie czyni go dobrym.

Odpowiedział(a): listless, 12 października 2011, 00:14
0
listless
tfu . sytuacją gospodarczą *

Odpowiedział(a): comandante, 12 października 2011, 14:31
0
comandante
"nie potrafiłabym głosować za partią która głosi poglądy zakładające, że patriotą jest tylko ten kto widzi wszędzie spiski i wszystkich traktuje jak złodziei. że patriotą jest ten kto wykorzystuje symbol religijny i pamięć własnego - ponoć tak umiłowanego brata - w walce politycznej . tak robią ludzie honorowi ? wierzący ? patrioci ? to dopiero jest farsa. i dziwię się, że ktokolwiek się na to nabiera"

Kto powiedział, żę patriotami są tylko Ci ludzie którzy tak robią ? Fakt,, że afera z krzyżem nie daje dobrego światła na PiS, ale Ty nabierasz się na gierki PO. Jakby nie patrzeć to właśnie śp. Lech Kaczyński zażarcie dążył do odkrycia tajemnicy katyńskiej i nie zdziwiłbym się, jakby to właśnie z tego powodu zgniął, ale czas pokaże. Mówisz że Jarosław jest człowiekiem który wszędzi widzi teorie spiskowe, a z czego to wniosisz ? z tego, że uważa, że śmierć jego brata oraz innych pasażerów tego samolotu, nie jest tak oczywista jak była ? Jakby na to spojrzeć pod takim kątem, to właśnie ówczesny rząd nie zrobił nic, żeby mieć większy wpływ w dochodzenie w tej sprawie. Paranoja, że sprawę tej katastrofy badali tak naprawdę Rosjanie, którzy są jednymi z podejrzanych w tej katastrofie, a my praktycznie nie mieliśmy nic do gadania. To tak jakby potencjalny morderca rozwiązywał sprawę morderstwa, a policja nie miała do niej dostępu. Wspominałaś cały czas o tym, że nikt nie wyciągnie tyle kasy z UE ile PO, ale po czym to wnosisz ? Czy liczy się tylko kasa z UE żeby w Polsce było lepiej ? Na wspomniane już budowy też potrzebne są pieniądze i co by nie było w programach wyborczych to płącimy za to my czyli obywatele, a jak działa rząd ? Obecny rząd działa tak jak daNoitte wspomniał, czyli mają na tyle kasy żeby się niczym nie przejmować, a kasę tę biorą od najuboższych, a im większa bieda tym większy kryzys i to jest błędne koło. Państwo powinno pomagać zwyczajnym obywatelom osiągnąć jak najwięcej, a nie tak jak w średniowieczu, że Król stwierdził, że więcej zarobi jak weźmie mniej od biedy niż więcej od szlachty, bo to właśnie tego chłopstwa było najwięcej, a szlachta zawsze znajdzie jakiś wykręt. Jak zwyczjany człowiek ma mieć możliwość osiągnąć coś więcej, skoro podatki są choelrnie wysokie? Przed wysokimi podatkami też da się uciec, chodźby przez zarejestrowanie firmy w innym kraju, gdzie te podatki są o wiele niższe i działamy na terenie kraju, a podatki odprowadzamy na rzecz kogoś innego...

Odpowiedział(a): Bielasso, 12 października 2011, 10:58 [#odpowiedz]
0
Bielasso
Nottie weź Ty się piedol*nij w łeb i nie będziesz już musiał za dużo myśleć i tragać tego ciężaru na swych barkach. Ja nie głosowałem na PO bo mam swoje zdanie na temat tej partii ale nie da się kijem zawrócić rzeki a patrząc na Twój fanatyzm uważam że powinieneś się wybyć do Afryki nawracać czarnuchów czy coś w tym stylu bo tam byś był chyba spełniony.

Odpowiedział(a): killme, 12 października 2011, 13:46 [#odpowiedz]
0
killme
skoro głosowali na PO to musieli mieć jakieś powody.. Ja gdybym głosował to na Palikota

Odpowiedział(a): Bielasso, 12 października 2011, 16:49 [#odpowiedz]
0
Bielasso
To dobrze że nie znalazłeś swojego cennego czasu na ową czynność. Ale z dwojga złego przynajmniej świnki były nakarmione

Odpowiedział(a): killme, 12 października 2011, 21:46
0
killme
chu.j ci w du.pe je.ba.ny frajerze

Odpowiedział(a): Bielasso, 12 października 2011, 23:44
0
Bielasso
Tobie również pie*rdolona ofermo Pogłaskaj świnki i kurki

Odpowiedział(a): killme, 13 października 2011, 13:01
0
killme
oferma ciebie wystrugała nie mam świnek po za tobą wieśniaku i lepiej ci radzę odpi er dol się ode mnie

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 października 2011, 08:25
0
Bielasso
Kilmuś ale tak w ogóle czemu ty się gniewasz ? że przyrównałem cię do świniopasa ? Wieśniak to ze wsi chyba jest z tego co mi wiadomo, nie wstydź się. Ja tam wieśniakiem cię nie nazwałem jeszcze ale jak uważasz to za obelgę to może farmer Skoro tak radzisz mi żebym się odpier tego to chyba ja tak zrobię bo aż mi zimny pot na plecach się pojawił jak to przeczytałem

Odpowiedział(a): killme, 14 października 2011, 09:10
0
killme
w którym momencie mnie przyrównałeś do świniopasa bo jakoś nie zauważyłem ? Dla twojej informacji nie jestem ze wsi i śmie twierdzić, że jestem z większego miasta niż ty czyli można ciebie może nazwać wieśniakiem ? farmerem? jak wolisz i daruj sobie bo jesteś żałosny a popisywać się na głupim forum to każdy potrafi żebyś taki mądry był gdzie indziej i przykro mi, ale nie mam zamiaru z tobą prowadzić jakichkolwiek dyskusji bo nawet nie stoisz w brodziku moich potrzeb intelektualnych

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 października 2011, 09:42
0
Bielasso
Taaaak teraz to aż mi w pięty poszło Świnki karmi i pasie świniopas W mordę misia ja ciągle myślałem że jesteś ze wsi i dla mnie dalej będziesz pastuszkiem A skoro pytajnia to głupie forum to po co marnotrawisz swój jakże cenny czas na nim i zauważył bym jeszcze że zmarnowałeś tu tego czasu więcej niż ja... pastuszku

Odpowiedział(a): muminek1177, 13 października 2011, 15:30 [#odpowiedz]
1
muminek1177
No i macie swojego Palikota, zaczniemy od usunięcia krzyża z sejmu by oddzielić władzę od religii, już niedługo geje bedą się pierd.... na sejmowych ławach a pod sufitem sejmowym będą wisieć snopki marychy, nie pisałem od dłuższego czasu ale jak czytałem jak dużo wiecie o prawicy lub lewicy to odbijał mi się wczorajszy obiad, Nie wiem jak Palikot uzyskał aż takie poparcie, świadczy to o ciemnocie polaków i o ich naiwnej wierze w obietnice, nie oglądacie wiadomości na codzień? nie wiedzieliście co to za oszołom? a wystąpienie z wibratorem nie jest Wam znane? Zmienił on jedynie swoje podejście do ludzi na czas wyborów, ktoś taki ma nami rządzić zamiast prac nad prawem, ustawami itp oglądać teraz będziemy szopkę, kabaret za nasze pieniądze, czy po to są wybory? Listless pisałaś o benzynie, wiesz w jakim kraju UE jest ona najdroższa ile kosztuje w USA, wiesz jaka była u nich zadyma gdy cena za litr przekroczyła na zł 2,70 Takie karykatury polityków jak Palikot rozpie.przają rządowy budżet i powiększają dziurę budżetową, Palikot nie będzie skupiał swojej uwagi na remontach dróg, wysokim bezrobociu, patologii w rodzinie, korupcji ale na Krzyżu, aborcij, legalizacji związków ,,partnerskich", legalizacji marychy itp czyli na tym co dotyczy nas w niewielkim stopniu, pozdrowienia dla wielbicieli Palikota. Palikot is King

Odpowiedział(a): pepej94, 18 października 2011, 18:25
0
pepej94
popieram w 100 % Twoją wypowiedź

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 października 2011, 08:30 [#odpowiedz]
1
Bielasso
Mumin raz na jakiś czas się zgadzam z Tobą i akurat teraz jest ten moment. Ciemnocie jednak tego nie wytłumaczysz, co jednak cieszy niektórzy byli zajęci karmieniem świnek i innymi rzeczami i nie poszli zagłosować głosem serca na Palikota.

Odpowiedział(a): roy3000, 14 października 2011, 13:19 [#odpowiedz]
0
roy3000
do wyborów należy podchodzić jak do kupowania części do samochodu. Kupiłeś oryginał i się zje,bał kupujesz zamiennik, no tak ale jest ich kilka. Więc kupujesz najpierw ten tańszy, szybko i po bólu ale po roku czasu już nie działa, kupujesz ten ciut droższy od zalecanego i jest taki sobie. Idziesz wiec i kupujesz trzeci i trochę ryzykujesz bo jest droższy i nie wiadomo czy przeżyje więcej od auta czy szlag go trafi w czasie wypadu z rodzinką po za miasto.
Ja głosowałem na RP, mogłem na PO i cieszę się że wygrali (wiedziałem że tak będzie//kurde jasnowidz) Palikot wiele nie ugra w rządzie, nikt mu nie pozwoli budować portu w Sosnowcu lub wyciągu w Kołobrzegu. Ale nie ma lepszej motywacji do pracy jak ktoś ci ciągle za plecami mieli i mieli. Palikot będzie dla Tuska takim naganiaczem by wypełniał to co obiecał. Przez wiele lat Polacy potrafili tylko jeb.nąć w stół z wkór.wienia i nic, sielanka trwała dalej.
Nie obchodzą mnie te legalizacje aborcji, narkotyków itp mamy XXI wiek kto chce i tak to zrobi/dostanie ba można nawet wezwać telefonicznie jak Pizze do domu "po proszę dwie połówki na Lipową" i już podjeżdża koleś ba nawet już skręconego ci daje.
Benzyna w Polsce średnia poj. silnika to 1.4 w USA to coś koło 2,5-3.0 więc oni mają co argumentować.
Napisał bym coś ale do pracy muszę jechać, jadąc mijam stacje i widzę jak te pi.zdy z dnia na dzień rosną.

pzdr

Odpowiedział(a): czyczek, 14 października 2011, 18:53 [#odpowiedz]
0
czyczek
WOJNA! Wooojna!

Odpowiedział(a): Miiriiam, 14 października 2011, 22:52 [#odpowiedz]
0
Miiriiam
Błagam nie kłóćcie się z powodu poglądów politycznych. To nie ma sensu To teraz po buziaku i zgoda

Odpowiedział(a): Bielasso, 14 października 2011, 23:29 [#odpowiedz]
0
Bielasso
Przeczytałeś kilmuś ? Możesz mnie pocałować w D**E

Odpowiedział(a): niuniaSko, 14 października 2011, 23:53
0
niuniaSko
na przyjemnosci trzeba sobie zasluzyc

Odpowiedział(a): Bielasso, 15 października 2011, 00:23
0
Bielasso
Tak zdecydowanie trzeba zasłużyć Jak ładnie poprosi to może dostąpi tego zaszczytu

Odpowiedział(a): killme, 15 października 2011, 20:57
0
killme
przeczytałem ale mam na tyle rozsądku żeby zignorować i twoj komentarz nawet nie jest godny mojej odpowiedzi... pogrążaj się dalej jeśli masz ochotę a ja nie mam zamiaru z tobą dyskutować bo to jest poniżej godności.. a dupe najpierw umyj żeby muchy odleciały fuck off.

Odpowiedział(a): Bielasso, 16 października 2011, 07:40
0
Bielasso
Oj kilmuś ja tu naprawdę na żarty a ty to do siebie bierzesz. Masakra To nie marnuj swojego drogocennego czasu na mnie i na te głupie forum - jak sam określiłeś - i najzwyczajniej spi*e*rdalaj

Odpowiedział(a): roy3000, 14 października 2011, 23:59 [#odpowiedz]
2
roy3000
kur.wa 20 lat demokracji, żadna z partii rządzących nie zrealizowała swojego planu w nawet 60% a wy się boicie Palikota który nie jest nawet w koalicji, albo się dopiero obudziliście albo macie lepszych dilerów...

Odpowiedział(a): pepej94, 15 października 2011, 21:12
-1
pepej94
zrobiłeś mi chętkę by sobie zapalić

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
3
24
25
88
16
0
0
27
19
25
29
12
12
8
15

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (760)Dom (1027)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4930)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (380)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (119)
Praca (467)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (697)Zdrowie (834)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18081, Odpowiedzi: 327670