Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

25
dabidobo
czy rehabilitacja mi nie zaszkodzi?
Pytanie zadał(a) dabidobo, 27 kwietnia 2016, 12:45
dzien dobry. cierpie na zapalenie stawow biodrowych, lekarz zalecil rehabilitacje celem zapobiezenia utraty ruchomosci. bol jest dosc silny, dotychczasowe leczenie srednio mi pomaga, i boje sie ze ta rehabilitacja zwyczajnie jeszcze moj stan pogorszy. czy mam sie czego bac? bede wdzieczny za wskazowki.

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (25)

Odpowiedział(a): Rugpoli, 28 kwietnia 2016, 14:57 [#odpowiedz]
0
Rugpoli
Rehabilitacja jest konieczna jeżeli wystąpią ograniczenia ruchomości. Wiele zależy od intensywności bólu, zaawanasowania stanu zapalnego i kilku innych czynników. Jaka forma terapii została zaproponowana? Z doświadczenia w Rugpoli mogę uprzedzić, że np. terapia ortomanualna, którą wykonujemy też w naszym Centrum Leczenia Schorzeń Kręgosłupa, początkowo potrafi nieco pogorszyć samopoczucie - niemniej jednak jest to zupełnie normalne, i po pewnym czasie następuje poprawa. Ból wynika z faktu, że zaczynamy poruszać stawem, który przez dłuższy okres nie funkcjonował prawidłowo - ale to krótkie “pogorszenie” jest niezbędne, by doprowadzić leczenie do końca. Możesz też spróbować iniekcji dostawowych - to zastrzyk z kortykosteroidów, który pozwoli zawalczyć z zapaleniem i uśmierzy ból, dzięki czemu rehabilitacja będzie mniej bolesna. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: http://www.rugpoli.pl/metody-leczenia/inwazyjne-metod y-leczenia-bolu/iniekcje-dostawowe W razie pytań - jestem do dyspozycji.

Odpowiedział(a): Raisa, 30 maja 2016, 09:47 [#odpowiedz]
0
Raisa
Zadaniem rehabilitacji jest pomoc w usprawnieniu. Najczęściej rehabilitację dostosowuje się do pacjenta, więc przede wszystkim powinna pomóc, a nie zaszkodzić. Moja znajoma ma problemy ze stawami biodrowymi i jeździ regularnie na rehabilitacje. Chwali to sobie, bo po każdym turnusie czuje się lepiej.

Odpowiedział(a): basienka, 01 lipca 2016, 10:24 [#odpowiedz]
0
basienka
myślę, że idealnym rozwiązaniem dla ciebie byloby skorzystanie z jakiegoś turnusu rehabilitacyjnego połączonego z wakacjami
Moja znajoma ostatnio wykupiła sobie taki turnus na http://alfatour.pl/ i mówiła, że dużo lepiej potem się czuła więc może warto spróbować

Odpowiedział(a): maniek13, 04 lipca 2016, 08:47 [#odpowiedz]
0
maniek13
Szkoda że nie piszesz ile masz lat. czy czasami nie jesteś osoba starszą wymagającą opieki. Znalazłem artykuł http://www.erodzina.com/senior-wymaga-rehabilitacji-c zyli-domowe-sanatorium/ W nim są informacje jak znaleźć rehabilitanta do opieki w domu. na co należy zwrócić uwagę. Oraz odpowiedź na pytanie dlaczego dom a nie szpital.

Odpowiedział(a): adik356, 27 października 2016, 14:14 [#odpowiedz]
0
adik356
Warto udać się do dobrego rehabilitanta jednak problem zawsze jest z terminem. Jednak ostatnio znalazłam przychodnię gdzie szybko można się umówić http://www.demimed.pl/rehabilitacja/index.php?id=22 jak zależy na czasie to warto sprawdzić, również mają dobrych specjalistów.

Odpowiedział(a): tetrus, 02 stycznia 2017, 15:36 [#odpowiedz]
0
tetrus
Jeśli korzystasz z usług dyplomowanego fizjoterapeuty, to szansa, że ci zabiegi mogą zaszkodzić jest znikoma. Z rehabilitacji korzystam dość często i dlatego mam niezłe rozeznanie w tym temacie. Polecić mogę http://sanitas.wroclaw.pl/

Odpowiedział(a): Credit, 30 lipca 2017, 14:01 [#odpowiedz]
0
Credit
Rehabilitacja źle prowadzona może nie pomóc, a nawet zaszkodzić. Codzienna rehabilitacja pod fachowa opieką daje rezultaty, po prostu wybierajcie pobyty kilkutygodniowe. Moja mama korzystała z okładów borowinowych http://faar.pl/oklady-borowinowe-i-parafinowe-wracaja -do-lask/ i to jej pomogło.

Odpowiedział(a): fizjoterapeuta, 21 lutego 2018, 12:37 [#odpowiedz]
0
fizjoterapeuta
Odpowiednia diagnoza oraz rehabilitacja pod okiem dobrego fizjoterapeuty jest bardzo ważna.
O problemach z biodrami dowiesz sie wiecej z tego tekstu http://fizjoplaner.pl/fizjoterapeutyczna-ocena-stawu- biodrowego-czy-masz-problem-z-biodrami.html

Odpowiedział(a): benzynka, 29 listopada 2018, 09:50 [#odpowiedz]
0
benzynka
Zależy wszystko do problemu z jakim się borykasz. Na ogół rehabilitacja przynosi więcej korzyści niż szkód. Alternatywą jest taping. Znalazłam takie plastry na http://www.orteo.pl/kinesiology-taping w dobrych cenach. Wspomagają one pracę mięśni i zmniejszają ból jeśli są odpowiednio przyklejone.

Odpowiedział(a): Olek5, 12 sierpnia 2019, 20:34 [#odpowiedz]
1
Olek5
Najlepsze miejsce do rehabilitacji to tylko [url=http://www.helsereisen-polen.no/] helsereisen polen[/url] Najlepsi specjaliści w jednym miejscu.

Odpowiedział(a): MarzenkaRmus78, 13 sierpnia 2019, 13:23 [#odpowiedz]
0
MarzenkaRmus78
W rehabilitacji chodzi o to, żeby pomóc. Dlatego też, jeśli przeprowadzana jest z pomysłem i zgodnie z możliwościami fizycznymi, wszystko będzie dobrze. Można się też wspierać odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym - http://rehastore.net/pl/73-sprzet-rehabilitacyjny , który wspomoże cały proces.

Odpowiedział(a): Aimee, 27 listopada 2019, 06:16 [#odpowiedz]
0
Aimee
Pierwszy raz słyszę, żeby rehabilitacja miała komuś szkodzić. Przecież sama nie wybierać sobie sposobu leczenia, a specjalista będzie wiedział jak zaradzić na dany problem. W zależności od problemu czasami może będziesz musiała kupić sprzęt rehabilitacyjny. Ale to nie problem na http://www.x-reh.pl znajdziesz coś profesjonalnego w rozsądnej cenie.

Odpowiedział(a): jjusti18, 04 kwietnia 2020, 22:13 [#odpowiedz]
0
jjusti18
Natomiast jakbyście potrzebowali sprzętu rehablitacyjnego do swojego domu, możecie zapoznać się z ofertą http://wypozyczalniaimed.pl/lozka-rehabilitacyjne . Tam możecie wypożyczyć na terenie Warszawy łóżka rehabilitacyjne oraz niezbędny sprzęt medyczny. Dzięki czemu, będziecie mogli przeprowadzać w domu skutecznie rehabilitację etc.

Odpowiedział(a): Olek5, 19 czerwca 2020, 20:19 [#odpowiedz]
0
Olek5
Uwazam, ze rehabilitacja w dobrej kinice to super pomysł. Kolega polecił mi ostatnio https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ Korzystałame z rehabilitacji po złamaniu kości udowej. Kilka zabiegów. Super efekty. Profesjonalni rehabilitanci.

Odpowiedział(a): Natalia84, 08 września 2020, 12:06 [#odpowiedz]
0
Natalia84
Nie zaszkodzi na pewno, ale trzeba korzystać z usług sprawdzonych gabinetów oraz pomocy specjalistów, którzy całościowo podejdą do problemu. Polecam bardzo usługi [url]http://r-cito.pl/dolegliwosci-rehabilitacja/urazy-i-bol-biod ra/[/url]

Odpowiedział(a): fallon, 21 listopada 2020, 19:20 [#odpowiedz]
0
fallon
Na pewno samemu nie ma co podejmować takich działań. Jak chcesz się dowiedzieć czy konieczna jest rehabilitacja, to zgłoś się do Centrum Medycznego Gamma w Warszawie, przy ul. Bobrowiecka 8. Tam spotkasz się z najlepszymi specjalistami od ortopedii, neurologii, czy też rehabilitacji. Oni Ci powiedzą, jakie leczenie zastosować.

Odpowiedział(a): Laurka, 28 kwietnia 2021, 01:06 [#odpowiedz]
0
Laurka
Poszukaj specjalisty, który naprawdę zna się na rzeczy, najlepiej z polecenia. Na twoim miejscu nie szłabym do laika. Mimo wszystko ryzykujesz zdrowiem. Ja z mojego doświadczenia mogę Ci polecić Fizjoterapię Rzeszów w FizjoMacie, tu masz namiar: http://fizjomat.rzeszow.pl/ Postawili mojego męża na nogi bo okropnym wypadku. Bałam się, że już nigdy nie wstanie, ale udało się. Są najlepsi!

Odpowiedział(a): namename, 21 maja 2021, 13:47 [#odpowiedz]
0
namename
Rehabilitacja, prowadzona przez świadomego fizjoterapeutę, czyli z doświadczeniem z tego typu przypadkiem, będzie miała wyłącznie dobre skutki. Można również korzystać z domowych sprzętów rehabilitacyjnych/medycznych, które pomogą uśnieżyć ból podczas codziennych czynności - tutaj mogę polecić świetny sklep https://www.x-reh.pl/fizykoterapia.html z profesjonalnym sprzętem medycznym, proszę przejrzeć ofertę, a może akurat znajdzie się coś co pomoże. W moim przypadku świetnie sprawdza się nakładka na toalety.

Odpowiedział(a): JohnKery, 31 października 2021, 21:25 [#odpowiedz]
0
JohnKery
Lepiej nie robić niczego pochopnie, gdyż rehabilitacja poprowadzona nieprawidłowo może rzeczywiście zaszkodzić. Ze swojej strony polecam skorzystać z usług pracowni diagnostycznej radiomedica.pl/usg/ , gdzie możemy sprawdzić, co rzeczywiście kryje się za przyczyną nieprawidłowości w naszych stawach i dopiero później wdrożyć odpowiednie leczenie.

Odpowiedział(a): MariuszKowalski, 09 grudnia 2021, 16:53 [#odpowiedz]
0
MariuszKowalski
Jestem tego samego zdania co moi poprzednicy. Rehabilitacja to bardzo odpowiedzialny proces, jakim powinien się zająć specjalista z prawdziwego zdarzenia. Natomiast nie wiem czy znajdziemy takiego przez internet. Jeśli już to bardziej sugerowałbym się opiniami kogoś bardziej zaufanego z naszego otoczenia, kto rzeczywiście korzystał z takiej pomocy. Nie możemy także zapomnieć o tym, że wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny jest równie ważny co wiedza i doświadczenie. W kategorii rotor rehabilitacyjny bardzo dobrymi opiniami cieszy się ten sprzęt - http://www.sklepmedicus.pl/pl/c/Rotory/141 Jest przystosowany do nawet zaawansowanych ćwiczeń jednak te są już do omówienia indywidualnie z lekarzem prowadzącym.

Odpowiedział(a): KasjuszMag, 26 maja 2022, 10:39 [#odpowiedz]
0
KasjuszMag
Jeżeli rehabilitacja jest pod okiem profesjonalisty to jest bezpieczna. Może komuś się przydać podsyłam łóżko rehabilitacyjne: https://www.active-med.pl/oferta/lozka-rehabilitacyjn e

Odpowiedział(a): fizjomed2022, 09 sierpnia 2022, 21:44 [#odpowiedz]
0
fizjomed2022
Terapia oddechowa – stosowana w celu pomocy pacjentom z zaburzeniami oddychania lub trudnościami, ta forma terapii rehabilitacyjnej Bielsko pomaga im zmniejszyć niewydolność oddechową, utrzymać otwarte drogi oddechowe i, w razie potrzeby, nauczyć się prawidłowo używać inhalatorów i dodatkowego tlenu.

https://fizjomed.pro/bielsko-biala

Odpowiedział(a): fizjomed2022, 05 września 2022, 14:42 [#odpowiedz]
0
fizjomed2022
Rehabilitacja po endoprotezie biodra - Nasi fizjoterapeuci oceniają potrzeby każdego pacjenta i opracowują plan leczenia bólu przed operacją. Stosując różne rodzaje środków przeciwbólowych i monitorując postępy, jesteśmy w stanie skutecznie radzić sobie z bólem i zmniejszyć potrzebę stosowania opioidów po operacji.

fizjomed.pro/blog/rehabilitacja-po-endoprotezie-biodra

Odpowiedział(a): lululol, 15 marca 2023, 12:46 [#odpowiedz]
0
lululol
Zobacz może to kolego http://centrum.fizjoterapeuty.pl
Fizjoterapia Wrocławiu na top 1 poziomie.

Odpowiedział(a): papcioilo, 27 marca 2023, 12:12 [#odpowiedz]
0
papcioilo
Rehabilitacja nie zaszkodzi jak się dobierze odpowiednie metody i zabiegi. Najważniejsza jest konsultacja fizjoterapeutyczna http://rehabilitacjapapilio.pl/konsultacja-fizjoterap eutyczna/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
0
5
2
4

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (765)Dom (1031)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (451)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (384)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (477)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (835)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18116, Odpowiedzi: 327738