Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

Odpowiedzi dodane przez LODkrakow

18 kwietnia 2018, 15:01 do pytania Zmiana szkoły dla dorosłych
To prawda, odkładanie obowiązków na później to przyzwyczajenie wielu osób. W psychologii ma nawet swoją nazwę – prokrastynacja. Należy walczyć z tą tendencją, ponieważ dezorganizuje nam dni i powoduje stres, wywołany nagromadzeniem się obowiązków i zbliżaniem się terminów, do których ostatecznie powinniśmy się z nich wywiązać. O tym, jak radzić sobie z prokrastynacją piszemy na blogu naszego liceum dla dorosłych: http://www.lod.krakow.pl/blog/jak-sobie-radzic-z-codzienna-prokrastynacja. Jestem pewien, że znajdziecie tam kilka cennych wskazówek, które będziecie mogły wprowadzić w życie z korzyścią dla Was i Waszych bliskich :)
11 kwietnia 2018, 14:46 do pytania Zmiana szkoły dla dorosłych
Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Masz prawo być oburzona, że szkoła dla dorosłych, do której się zapisałaś, funkcjonuje w taki sposób. Jeżeli zależy Ci na gruntownym uzupełnieniu edukacji, zapraszam do III Prywatnego Liceum dla Dorosłych w Krakowie. Znajdziesz u nas wysoki poziom nauczania oraz indywidualne podejście do każdego słuchacza dzięki małej liczebności grup. Nie ograniczamy się do sprawdzania wiedzy raz na pół roku, ale stałą praktyką są również sprawdziany i kartkówki w ciągu semestru. Wszystkich absolwentów zachęcamy do egzaminu maturalnego, który wielu z nich zdaje z bardzo dobrym wynikiem, co nierzadko pozwala im kontynuować edukację. Jeśli chciałabyś zdobyć więcej informacji, zapraszam do kontaktu telefonicznego (12) 422 12 91 lub do wizyty w naszej szkole przy Sławkowskiej 20. Dobra wiadomość jest też taka, że prowadzimy rekrutację ciągłą. Jeżeli będziesz chciała do nas dołączyć, nie musisz czekać do nowego roku szkolnego. Wystarczy złożyć odpowiednie dokumenty.
17 sierpnia 2017, 10:03 do pytania Lepsze wyksztalcenie?
Czesne w naszym liceum dla dorosłych wynosi 100 zł miesięcznie. Nie ma żadnej dodatkowej opłaty wpisowej. Tak jak w zwykłym liceum, tryb nauczania jest podzielony na semestry. Formą sprawdzenia wiedzy u naszych słuchaczy jest egzamin potwierdzający wiedzę po każdym półroczu z wszystkich przedmiotów. Pozytywny wynik tego egzaminu zapewnia przejście na kolejny semestr.
10 sierpnia 2017, 12:55 do pytania Lepsze wyksztalcenie?
Istnieje możliwość zdania tylko ostatniej klasy liceum. Podczas zapisu do szkoły z każdym kandydatem przeprowadzamy rozmowę i na jej podstawie stwierdzamy, czy konieczne jest zaczynanie szkoły od początku, czy można kontynuować od pewnego etapu. W liceum dla dorosłych jak najbardziej masz możliwość zdobycia wyższego wykształcenia. Taki tryb nauczania nie różni się zbytnio od zwykłego liceum, do którego już chodziłeś. Podstawa programowa jest taka sama, różni się jedynie trybem nauki i egzekwowania wiedzy. Po zakończeniu nauki w naszym liceum możesz podejść do matury. W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie dokładamy wszelkich starań, aby nauka nie kolidowała z życiem zawodowym i prywatnym. Dlatego zajęcia odbywają się w formie weekendowych zjazdów. Harmonogram zajęć jest podawany na początku semestru. Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę http://www.lod.krakow.pl/o-szkole. Gdyby pojawiły się dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiem.
23 grudnia 2016, 08:23 do pytania Pytania o szkołe dla dorosłych
Jeżeli, jak mówisz, zakończyłaś edukację na poziomie ostatniej klasy licealnej, być może nie będzie potrzeby, żebyś zaczynała teraz szkołę od początku. Zapraszamy do nas na rozmowę, w czasie której oszacujemy Twój poziom wiedzy i braki, jakie należy uzupełnić. Co do podjęcia studiów, jest to jak najbardziej możliwe! Mamy obecnie do czynienia z niżem demograficznym, przez co miejsca na uczelniach nie są oblegane tak bardzo jak jeszcze kilkanaście lat temu. Może to ułatwić start absolwentom szkół dla dorosłych. Odsyłam Cię na naszego bloga, piszemy o tym więcej: http://www.lod.krakow.pl/blog/studia-po-liceum-dla-doroslych-czy-sa-mozliwe.
21 grudnia 2016, 11:55 do pytania Pytania o szkołe dla dorosłych
Witam! To prawda, że szkoły prywatne wyróżniają się mniejszą liczebnością klas niż publiczne. Dotyczy to również szkół dla dorosłych. W naszym Prywatnym LO dla Dorosłych w Krakowie zdarzają się klasy nawet dwuosobowe, nie ma więc ryzyka, że klasa nie powstanie z powodu braku odpowiedniej liczby zainteresowanych. Jeśli chodzi o koszt, u nas miesięczne czesne wynosi 100 złotych – to kwota niezbędna do zapewnienia odpowiedniego poziomu nauczania. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska, a edukacja jak najbardziej może zakończyć się maturą, do której efektywnie przygotowujemy. Oczywiście, nie ma obowiązku podejścia do matury, ale serdecznie do tego zachęcamy.
31 maja 2016, 10:25 do pytania czy warto isc do szkoly dla doroslych
Zjazdy odbywają się mniej więcej co 2 tygodnie, dokładna rozpiska z datami jest udostępniana uczniom na początku roku szkolnego. Jeśli chodzi o nieobecności, to polityka jest podobna do tej w zwykłym liceum - musisz być obecna na co najmniej połowie zajęć.
29 maja 2016, 12:08 do pytania czy warto isc do szkoly dla doroslych
Witaj! Nie będziesz musiała prawdopodobnie zaczynać szkoły od początku, ale jest to kwestia indywidualna, którą powinnaś samodzielnie ustalić ze szkołą, którą wybierzesz. Nie mogę wypowiadać się za inne szkoły, ale u nas w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie czesne wynosi 100 zł, i to przyciąga osoby, które faktycznie chcą się uczyć. Matura oczywiście jest do zdania, mieliśmy uczniów którzy uzyskali wysokie wyniki, ale trzeba pamiętać, że jednak nie jest to szkoła dzienna, i wiele pracy uczeń musi wykonać samodzielnie poza zajęciami.

wyszukiwarka   
popularne pytania   
2
1
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (763)Dom (1030)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (450)Inne (4930)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (384)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (119)
Praca (475)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (835)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18106, Odpowiedzi: 327726