Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

2
EwkaL
Czy wodę z cytryną można pić na czczo?
Pytanie zadał(a) EwkaL, 07 grudnia 2018, 12:36
Cześć, Zalecono mi detoks (tj. oczyszczanie organizmu z toksyn) i zastanawiam się nad skutecznym rozwiązaniem. Jako, że soda oczyszczona jest fatalna w smaku, podobnie zresztą jak ocet jabłkowy - padło na sok z cytryny/limonki. I tutaj pytanie - czy taką "miksturę" możemy pić na czczo? Niby tutaj: https://zdrowitek.pl/woda-z-cytryna-na-czczo-jak-dlugo-pic-na-co-pomaga/ Jest napisane, że można, ale wolę dopytać osoby, które faktycznie stosują tego typu detoks. Będę wdzięczna za pomoc!

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (2)

Odpowiedział(a): jjusti18, 18 stycznia 2022, 23:40 [#odpowiedz]
0
jjusti18
Taka woda na pewno jest zdrowa, dlatego warto ją pić... Ja jeszcze słyszałam, że woda alkaiczna ma być bardzo dobra. Nawet ostatnio znalazłam wodę mineralną ID'EAU - http://ideau.pl/ , która jest całkowicie naturalna i ma właściwości właśnie prozdrowotne.
Myślę, że zacznę ją kupować.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 18:05 [#odpowiedz]
1
Dagmareczka
Czym dokładnie jest detoks? Na to pytanie nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Bo nie ma jednolitej definicji, które to toksyny rzekomo obciążają organizm. Zwolennicy diety detoksykacyjnej głoszą, że toksyczne pozostałości tworzą się w organizmie w wyniku złego odżywiania, np. z użyciem tłuszczu, nikotyny, kawy czy alkoholu. Zanieczyszczenia, stres czy elektrosmog również do tego prowadzą. Mówi się o tak zwanych "żużlach". Jeśli ilość pozostałości staje się tak duża, że odpowiednie narządy, takie jak nerki czy wątroba, nie są już w stanie ich usunąć, dochodzi do zatkania komórek. W rezultacie, osoby dotknięte chorobą czują się zwiotczałe, a ich skóra staje się matowa, tak mówi teoria. Dodatkowo, zgodnie z podejściem do detoksu, dochodzi do zaburzeń snu i metabolizmu, problemów jelitowych czy nawet wypalenia. Dlatego ważne jest odtruwanie dotkniętych chorobą narządów. Eksperci zakładają jednak, że ludzki organizm ma wystarczająco dużo własnych zdolności, aby pozbyć się szkodliwych substancji. Specjalne produkty do detoksu, takie jak herbaty czy tabletki detox, nie są więc konieczne.

Niektóre programy detoksykacyjne przewidują procedurę podobną do postu sokowego, w którym osoba poszcząca wypija co najmniej 2,5 litra wody i herbat ziołowych - uzupełnionych o detoks smoothies jako jedyne pożywienie. Inni zakazują tylko pokarmów nadkwasotwórczych, takich jak mięso, sery, słodycze, produkty z białej mąki i alkohol. Albo zalecają picie codziennie jednej lub więcej filiżanek specjalnej herbaty detox. Jeszcze inni pracują z proszkami i plastrami detox.

Często dieta detoksykacyjna odpowiada postowi alkalicznemu. Oznacza to, że pomija się pokarmy kwasotwórcze, takie jak mięso, zboża, kawa, alkohol i cukier. Dozwolona jest żywność alkaliczna, taka jak owoce, warzywa, nasiona, orzechy i pestki. Z reguły kuracja detoksykacyjna w domu trwa od jednego do dwóch tygodni. Przygotowanie: Jeśli zdecydujesz się na dietę detoksykacyjną, najlepiej na kilka dni przed rozpoczęciem kuracji detoksykacyjnej zastosować zdrową i alkaliczną dietę. Dzień 1: W tzw. dniu ulgi jedz tylko naturalne, dojrzałe, w miarę możliwości wegetariańskie pokarmy, aby zainicjować proces detoksu. Możliwe jest wspomagające oczyszczanie jelit lewatywami lub solami Epsom. Mówi się też o "oczyszczaniu jelita grubego". Od dnia 1: Następnie zastąpić wszystkie codzienne posiłki z Detox soków lub Detox smoothies. Dzięki temu pobudza trawienie i metabolizm. Dodatkowo pij dużo wody i herbatek ziołowych. Unikaj jednak w tym czasie herbatek przeczyszczających, gdyż zbytnio obciążają organizm. Więcej o detox smoothies dowiesz się tutaj. W czasie kuracji detoksykacyjnej należy również wykonywać masaże, lekką jogę, kąpiele, dużo odpoczynku i płukanie ust olejem. Więcej o poście alkalicznym i diecie alkaliczno-kwasowej dowiesz się tutaj. Typowe diety detoksykacyjne obejmują również następujące warianty: Dieta Master Cleanse: Jest to dieta na czczo, w której w menu znajduje się tylko jeden konkretny koktajl. Składa się z soku z cytryny, syropu klonowego, pieprzu cayenne i wody, dlatego dieta ta nazywana jest również dietą cytrynową, dietą soku cytrynowego lub dietą wody cytrynowej. Dowiedz się więcej o diecie Master Cleanse tutaj. Post sokowy: Post sokowy ma na celu odciążenie metabolizmu i przywrócenie naturalnej równowagi alkalicznej organizmu. Polega ona na wypijaniu do siedmiu szklanek soku owocowego lub warzywnego dziennie. Dowiedz się więcej o poście sokowym tutaj. Dieta raw food: W diecie raw food spożywa się prawie wyłącznie niepodgrzewane, w przeważającej mierze roślinne pokarmy. Dowiedz się więcej o diecie raw food tutaj.

Istnieje garść badań klinicznych, które wskazują, że dieta detoksykacyjna pomaga odciążyć wątrobę. Jednak badania dotyczące skuteczności kuracji detoksykacyjnej nie są szczelne ze względu na zastosowane metody i/lub małą liczbę badanych. Nie można jednoznacznie określić, czy detoks ma jakiekolwiek działanie. Z powodu zmiany diety traci się wagę, przynajmniej początkowo. Niektóre programy detoksykacyjne, w których uczestnicy spożywają tylko płyny, obiecują utratę jednego kilograma dziennie. Zasada kuracji detoksykacyjnej jest z zasady łatwa do włączenia w codzienne życie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wstępnie skonfigurowany plan detoksykacyjny zawierający pakiet detoksykacyjny. Są one jednak zazwyczaj dość drogie. Raz po raz ludzie, którzy zrobili kurację detox zgłaszają, że czują się lepiej i lżej po tym. Dla osób zdrowych, które chcą zrekompensować sobie drobne grzeszki związane ze stylem życia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować kuracji detoksem.

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/detoksykac ja-organizmu/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
1
0
0
0
0
6
0
0
2
22
24
4
1
4
9

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (765)Dom (1032)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (451)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (384)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (477)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (835)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18117, Odpowiedzi: 327739