Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

7
Karmelek
Cierpnące kończyny...?
Pytanie zadał(a) Karmelek, 17 kwietnia 2011, 09:00
Wiem, że nikt z nas nie jest lekarzem i nie postawi diagnozy:) Moje pytanie brzmi następująco: Czy ktoś miał coś podobnego i wie czym to może być spowodowane? Od jakiegoś miesiąca w nocy cierpną mi nogi i ręce, gdy tylko je zegnę-kiedy są wyprostowane jest w miarę okej, ale nie da się cała noc spać sztywno jak robot :D. Ścierpnięte kończyny budzą mnie kilka razy w nocy-przerywany sen, a potem niewyspanie to już codzienność. Jakby tego było mało-prawa ręka. Cały czas jest zimna, lepiej jest tylko na moment, kiedy owinę ją czymś ciepłym. W ciągu dnia mi nie cierpnie-ale czuję w niej dyskomfort, nawet nie umiem tego nazwać.. to jest uczucie mniej więcej takie, jakby ktoś mi wlewał zimną wodę do żył. We wtorek idę z tym do lekarza, jednak jakby ktoś z was miał doświadczenie z czymś podobnym, lub wiedział czym może być to spowodowane to proszę o napisanie. P.S Pytałam już wujka google. Odpowiedzi ''idź do lekarza'' nie będą zbyt pomocne.

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (7)

Odpowiedział(a): Puszek1245, 17 kwietnia 2011, 09:51 [#odpowiedz]
0
Puszek1245
Puszkowi w nocy cierpna konczyny.
Nie wiem, od czego. xD
Tak, wiem, pomoglem bardzo

Odpowiedział(a): Bombolada, 17 kwietnia 2011, 11:11 [#odpowiedz]
0
Bombolada
być może masz zapalenia żył.
Moja mama ma podobnie z nogami, ale no jest osobą przy kości i dużo pracuje, więc tu nie ma co porównywać. Powiem tylko, że dostała zastrzyki i przeszło.

Odpowiedział(a): muminek1177, 17 kwietnia 2011, 13:15 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Gdyby to były same nogi to mogłoby świadczyć o ucisku rdzenia kręgowego spowodowane wadami postawy, ale wtedy musiałabyś być bardzo garbata, Ale tutaj to wina krążenia, jeżeli choresterol masz w normie to może być wina przyjmowanych leków lub nieprawidłowego odżywiania się, nie próbuj podniosić ciśnienia krwi poprzez picie kawy, sercu to nie pomoże, na końcu pytania napisałaś coś mądrego więc tam idź Mam siorkę która miała podobne problemy, niby jest lepiej, ciśnienie krwi miała, nie napisze jakie bo i tak nikt nie uwierzy, ale górne poniżej 100, była biała i zimna jak z lodówki, dobra rada ..... idź do lekarza

Odpowiedział(a): malinowa, 18 kwietnia 2011, 14:33
0
malinowa
zgadzam się z Muminkiem

Odpowiedział(a): Czarnaaa, 17 kwietnia 2011, 13:41 [#odpowiedz]
-1
Czarnaaa
Moja mama tak miała. To było związane z arytmią, coś w stylu, że komory się w sercu nie domykają i krew do kończyn nie dochodzi tak jak powinna

Odpowiedział(a): Szumi1, 17 kwietnia 2021, 10:17 [#odpowiedz]
0
Szumi1
Ale w takich kwestiach nie ma w ogóle miejsca na zwlekanie z podjęciem odpowiedniego działania. Na pewno warto wybrać się na diagnostykę obrazową, którą możecie przeprowadzić w
www.klinikaflebologii.pl/Zakres-uslug/Diagnostyka-obr azowa-naczyn To może być dla Was najlepszym wyborem, więc zwróćcie na to uwagę już teraz.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 21:06 [#odpowiedz]
1
Dagmareczka
Niemal każdy zna to uczucie: kiedy zimą zapomnisz założyć rękawiczki, a twoje zimne palce znów się rozgrzeją, czujesz się jak tysiąc małych szczypawek. Ale mrowienie może być też sygnałem ostrzegawczym ze strony organizmu. Ramiona lub nogi czują się sfatygowane lub zdrętwiałe, ponieważ zakończenia nerwowe stóp lub rąk przekazują sygnały do mózgu w sposób nieprawidłowy. Często przyczyna braku wrażliwości jest niegroźna, np. jeśli przez całą noc leżałeś na ramieniu i odpowiedni nerw został uszczypnięty. "Dopóki mrowienie pojawia się tylko od czasu do czasu i ponownie ustępuje, nie ma powodów do niepokoju" - mówi prof. dr Peter Berlit, główny lekarz kliniki neurologii w szpitalu Alfried Krupp w Essen. Neurolog ostrzega jednak, że osoby dotknięte chorobą nie powinny lekceważyć uporczywego drętwienia: "Jeśli mrowienie nie ustępuje, jest to znak ostrzegawczy. Wtedy lekarz powinien się przyjrzeć.

Jednostronne czy dwustronne?
Medycyna rozróżnia dolegliwości jednostronne i dwustronne. Najczęstszą przyczyną jednostronnego mrowienia jest uciśnięty nerw, spowodowany np. wypadnięciem dysku. W zespole cieśni nadgarstka dochodzi również do uszczypnięcia nerwu, a mianowicie nerwu pośrodkowego w okolicy nadgarstka. Jeśli mrowienie występuje po obu stronach, to prawie zawsze jest to choroba kilku nerwów obwodowych, tzw. polineuropatia. "Najczęstszą przyczyną jest źle kontrolowana cukrzyca lub przewlekłe nadużywanie alkoholu" - wyjaśnia dr Berlit. Nadmierny poziom cukru we krwi przez wiele lat trwale uszkadza również drogi nerwowe. Ale polineuropatia może być również spowodowane przez inne choroby, takie jak reumatyzm, infekcje, takie jak choroba z Lyme lub gonty, lub choroby autoimmunologiczne. Za przyczynę rzadko uznaje się niedobory witamin (B12 lub kwasu foliowego). I wreszcie leki takie jak cytostatyki czy antybiotyki również mogą powodować dyskomfort. "Jeśli ból jest gorszy niż korzyść, trzeba w razie potrzeby przerwać przyjmowanie leku lub przejść na inny preparat" - zaleca Berlit. Pociąganie, napinanie i mrowienie jest również typowe dla zespołu niespokojnych nóg, w którym dolegliwości występują głównie w nocy i w spoczynku. Należy wówczas wykluczyć niedobór żelaza.

Badanie przez specjalistę - źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/zylaki/
Lekarz zaleca wizytę u specjalisty, jeśli mrowienie jest uporczywe. On lub ona będzie nie tylko zmierzyć prędkość przewodzenia dróg nerwowych, ale może również pobrać próbkę płynu nerwowego. "Nie można rozpoznać zapalenia nerwów we krwi" - podkreśla. Po ustaleniu przyczyny objawów, w większości przypadków możliwe jest udzielenie ukierunkowanej pomocy lub przynajmniej ulgi. Pacjenci nie powinni być zaskoczeni, jeśli zamiast spodziewanych środków przeciwbólowych otrzymają leki przepisywane również na padaczkę czy depresję. "Często okazują się one szczególnie skuteczne".

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
4
34
23
8
12
38
8
11
17
25
34
11
30
76
1

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (760)Dom (1027)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4930)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (380)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (119)
Praca (467)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (697)Zdrowie (834)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18081, Odpowiedzi: 327670