Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

5
toto
Bolące stawy
Pytanie zadał(a) toto, 30 października 2018, 14:57
Co polecacie na chroniczne bóle stawów? MI znajoma poleciła suplement diety http://imp4u.pl/artroser-na-bole-miesni-i-stawow/ Jakieś doświadczenia?
tagi: ból stawów

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (5)

Odpowiedział(a): arthymop, 23 lutego 2019, 13:54 [#odpowiedz]
0
arthymop
Ból stawów odnosi się do dyskomfortu, bólu i bolesności w stawach całego ciała. Ból stawów jest częstą skargą. Zazwyczaj nie wymaga wizyty w szpitalu. Polecam sprawdzić - http://skutecznyfit.pl/arthron-complex/. Czasami bóle stawów są wynikiem choroby lub urazu. Zapalenie stawów jest również częstą przyczyną bólu. Jednak może to również być spowodowane innymi warunkami lub czynnikami.

Odpowiedział(a): Mirek, 24 kwietnia 2019, 10:50 [#odpowiedz]
0
Mirek
Wizytę u lekarza - jeśli to chroniczne bóle stawów, to może być reumatyzm albo coś poważniejszego (borelioza). Miejscowo można się ratować opaskami na konkretny staw, na przykład przeciwbólowymi www.seni24.pl/opaski-elastyczne/ albo maściami rozgrzewającymi.

Odpowiedział(a): beataq, 30 kwietnia 2019, 14:06 [#odpowiedz]
0
beataq
ja testowałam [url=http://www.artroser.com/]Artroser[/url] i byłam bardzo zadowlona

Odpowiedział(a): Szumi1, 28 czerwca 2021, 09:06 [#odpowiedz]
0
Szumi1
W takim przypadku najsensowniej byłoby podjąć jak najszybciej odpowiednie leczenie. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że dobrym pomysłem będzie postawienie na takie środki jak www.ktomalek.pl/produkty-przeciwbolowe-do-stosowania- zewnetrznego-w-bolach-miesni-i-stawow/k-4/1 To ważna rzecz, dlatego też koniecznie powinniście podejść do tego tematu na poważnie.

Odpowiedział(a): Dagmareczka, 24 lipca 2022, 18:23 [#odpowiedz]
0
Dagmareczka
Terapia i profilaktyka bólów mięśniowych
Aplikacje ciepła i masaże mogą poprawić krążenie krwi i złagodzić napięcie mięśni. Sukces leczenia może być zwiększony przez ćwiczenia rozciągające jako część terapii wysiłkowej. Ponadto, środki zwiotczające mięśnie są stosowane w celu promowania relaksacji dotkniętych mięśni. W uporczywych przypadkach w bolesne stwardnienia mięśni wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej lub środki miejscowo znieczulające. Igły akupunkturowe mogą być również wprowadzone do węzła, a następnie przesuwane w górę i w dół, aż do rozluźnienia mięśnia. Jeśli przyczyną bólu jest stres, techniki relaksacyjne mogą pomóc go złagodzić. Chorym na fibromialgię często zaleca się również psychoterapię.

ARTHROSE
Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą chorobą stawów u dorosłych na świecie. Kobiety są dotknięte chorobą częściej niż mężczyźni. Ryzyko rozwoju choroby wzrasta wraz z wiekiem. Dotyka około 35% kobiet w wieku od 50 do 59 lat i ponad 50% kobiet powyżej 70 roku życia w Niemczech oraz około 25% mężczyzn w wieku od 50 do 59 lat i około 38% mężczyzn powyżej 70 roku życia.
Zużyciu (chorobie zwyrodnieniowej stawów) towarzyszy zwykle sztywność poranna i ból startowy, tzn. ból ustępuje przy zwiększonej aktywności. Po dłuższym wysiłku ból może ponownie się nasilić. W zaawansowanych stadiach ból stawów występuje również w spoczynku. Szczególnie podatne na chorobę zwyrodnieniową są stawy biodrowe i kolanowe, a także palce i stawy barkowe. Ponadto artroza może dotyczyć stawów kręgowych kręgosłupa.

Oznaki zużycia stawów mogą być związane z wiekiem, ale także wynikiem nieprawidłowych postaw, nadwagi czy przeciążenia. U pacjentów z genetyczną predyspozycją do choroby zwyrodnieniowej stawów występuje ona częściej niż u innych osób. Na początku zużycie dotyczy tylko amortyzatora w stawie, czyli chrząstki. Jednak w miarę postępu choroby zmiany mogą rozwijać się również w kościach.

Leczenie i profilaktyka bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów
W celu leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, substancje chroniące chrząstkę mogą być wstrzykiwane do stawu. Jednym z nich jest kwas hialuronowy. Chociaż jego skuteczność jest naukowo kontrowersyjna, to jednak łagodzi objawy u wielu osób z chorobą zwyrodnieniową stawów. Ponadto substancje uśmierzające ból mogą być nakładane na dotknięty staw lub spożywane. Fizjoterapia i masaże oraz substancje przeciwzapalne (glikokortykoidy) wstrzykiwane bezpośrednio do stawu uzupełniają możliwości leczenia zachowawczego. Osoby z nadwagą również korzystają ze zmiany diety. W niektórych przypadkach można wszczepić sztuczny staw.

REUMATYZM I INNE CHOROBY ZAPALNE STAWÓW
Zapalenia stawów zaliczane są do chorób reumatycznych, czyli ogólnego określenia dla wielu możliwych chorób autoimmunologicznych. Należą do nich m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, choroba reumatyczna kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, a także toczeń rumieniowaty układowy i inne zapalne choroby reumatyczne stawów. Podczas gdy ryzyko zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów jest najwyższe w 5-8 dekadzie życia, toczeń rumieniowaty układowy dotyka głównie kobiet w 20-30 dekadzie życia.

U osób dotkniętych chorobą poszczególne elementy układu odpornościowego atakują własne tkanki organizmu. Jeśli chrząstka i tkanka kostna ulegną zniszczeniu, pojawia się ból i stan zapalny. Dotknięte chorobą stawy są wtedy zwykle również zaczerwienione i obrzęknięte. Choroba często rozpoczyna się symetrycznie w stawach palców rąk i nóg. Uszkodzeniu może ulec również kręgosłup i inne narządy ciała.

Leczenie i profilaktyka bólu reumatycznego
Choroba reumatyczna wymaga ścisłej opieki medycznej z wczesnym, specyficznym leczeniem lekami, które zatrzymują postęp zniszczeń. Należą do nich glikokortykoidy i tzw. terapie podstawowe, biologiczne.

Zmiana diety może również w istotny sposób przyczynić się do złagodzenia bólu, ponieważ własne substancje zapalne organizmu zbudowane są z kwasu tłuszczowego zwanego kwasem arachidonowym. Ten kwas tłuszczowy omega-6 występuje głównie w tłuszczach zwierzęcych. Jeśli chorzy na reumatyzm wyeliminują ze swojej diety pokarmy zawierające dużo kwasu arachidonowego (np. wiele produktów mięsnych, żółtka jaj), organizm produkuje mniej substancji zapalnych.

Źródło: http://www.biotrendy.pl/kategoria-produktu/miesnie-st awy-i-kosci/

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
0
3
0
0
6
76
8
3
1
12
1
12
3
12
44

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (760)Dom (1027)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (447)Inne (4930)
Komputery i Internet (1040)Kulinaria (238)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (379)
Motoryzacja (289)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (119)
Praca (465)Prezenty (178)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (697)Zdrowie (834)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18077, Odpowiedzi: 327658