Witaj nieznajomy!

Zaloguj się lub załóż darmowe konto

51
tancerka15
Jesteście za czy przeciwko aborcji ?
Pytanie zadał(a) tancerka15, 27 lipca 2011, 10:36
Ja jestem całym sercem przeciwna,dlatego jestem ciekawa Waszego nastawienia do tej sprawy.
tagi: aborcja

[Zgłoś do moderacji] [Dodaj do obserwowanych]

Odpowiedzi (51)

Odpowiedział(a): DamaKier, 27 lipca 2011, 11:42 [#odpowiedz]
0
DamaKier
Ja jestem przeciwna. Żadne matka nie może odbierać życia swojemu dziecku. Każdy człowiek ma prawo do życia.

Odpowiedział(a): maria666avaria, 27 lipca 2011, 11:53 [#odpowiedz]
1
maria666avaria
A ja jestem za aborcją... I już się z tego tłumaczę... Otóż jeżeli jakaś dziewczyna zajdzie w nieplanowaną ciąże i wie, że nie da rady utrzymać i wychować dziecka, to chyba lepiej, żeby usunęła zarodek < bo to jeszcze nie jest człowiek >... Chyba lepiej, żeby takie dziecko się nie urodziło, niż by miało być głodne lub w ogóle nie mieć domu...i cierpieć przez całe życie (?)

Odpowiedział(a): niuniaSko, 27 lipca 2011, 13:38
0
niuniaSko
kiedy plod staje sie czlowiekiem? to jest 12-tygodniowy "plod" ktory mozna usunac.
http://trymestr.pl/fotos/plod03.html
istnieja metody pozwalajace usunac ciaze jeszcze w 21 tygodniu! . wiec czym jest aborcja? wyjsciem awaryjnym z niewygodnej sytuacji do ktorej mogloby nie dojsc gdyby taka dziewczyna jak piszesz zachowala resztki rozumu. nie zaslaniajmy sie kwestia materialna. skad pewnosc ze akurat bedzie klepalo biede? zycie jest tak przewrotne ze nie wiemy co bedzie za rok czy dwa. a dokonujac aborcji nawet nie dajemy mu szansy.

Odpowiedział(a): DamaKier, 27 lipca 2011, 13:49
0
DamaKier
Za bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie, jakieś istnienie ma płacić życiem?

Odpowiedział(a): Bombolada, 30 lipca 2011, 14:23
1
Bombolada
Ja się zgadzam z Marią...
Jak dziecko ma być głodne, mieszkać w jakiś okropnych warunkach tylko za głupotę matki to lepiej, żeby ona usunęła tą ciążę...
A co do tych naprawdę pustych panienek, które po prostu wpadły i ciąża jest dla nich niewygodna to tak mogłyby usunąć ciążę ale za wysoką cenę...

Odpowiedział(a): niuniaSko, 27 lipca 2011, 13:20 [#odpowiedz]
0
niuniaSko
mario jezeli dziwczyna zachodzi w nieplanowana ciaze to masz racje. skoro nie potrafila sie zabezpieczyc a pozniej poszla na skrobanke bo ja olsnilo ze sobie nie poradzi to rzeczywiscie zadna z niej matka.

ja jestem przeciwna. czy to ciaza nieplanowana czy z gwaltu kazdy czlowiek ma prawo do zycia.

Odpowiedział(a): fipi, 27 lipca 2011, 13:56 [#odpowiedz]
0
fipi
I tu się pojawia dylemat czy dla dziecka lepsza jest śmierć czy ewentualne życie w cierpieniu itp., a poza tym pytanie było.

Odpowiedział(a): czyczek, 27 lipca 2011, 14:19 [#odpowiedz]
0
czyczek
Jestem za! I nawet przeciw.
Za gdyż poniewóż, jakiś debil zgwałci kobietę, dziewczynę.. to bardzo to wątpię by chciała mieć, nosić dziecko, wychować czy oddać do adopcji dziecko tego zbrodniarza nie wyżytego..
A przeciw, bo nie którzy powinni przemyśleć sprawę seksu i się zabezpieczyć, ale nie zawsze zabezpieczenie daję całkowita 'ochronę'

Odpowiedział(a): DamaKier, 27 lipca 2011, 14:38 [#odpowiedz]
0
DamaKier
To jest chyba najbardziej kontrowersyjna kwestia do omówień.

Odpowiedział(a): Karmelek, 27 lipca 2011, 15:02 [#odpowiedz]
0
Karmelek
Jestem przeciwko aborcji. Jest ona dla mnie zabójstwem, za które powinno się wymierzać tak samo wysokie kary jak za odebranie życia człowiekowi narodzonemu.
Polecam obejrzeć ''niemy krzyk''.

Odpowiedział(a): kari686, 27 lipca 2011, 15:53 [#odpowiedz]
0
kari686
za ale nie w kazdym wypadku tylko kiedy kobieta jest zgwałcona itp

Odpowiedział(a): roy3000, 27 lipca 2011, 16:16 [#odpowiedz]
0
roy3000
aborcja aborcji nie równa, pisałem to już kiedyś tutaj nie będę się znowu rozpisywał.

Odpowiedział(a): karolinaa18, 27 lipca 2011, 16:28 [#odpowiedz]
0
karolinaa18
zdecydowanie przeciw. to jest zabójstwo.

Odpowiedział(a): edyta18, 27 lipca 2011, 17:22 [#odpowiedz]
0
edyta18
Przeciw.
Nie rozumiem jak własna matka może zabić własne dziecko?

Odpowiedział(a): czarnaowca, 27 lipca 2011, 18:18 [#odpowiedz]
0
czarnaowca
Sprzeciw.

Odpowiedział(a): InMyEyes, 27 lipca 2011, 19:07 [#odpowiedz]
0
InMyEyes
Wiem, że to jest w jakimś sensie zabójstwo. Ale nie jestem jej przeciwna w 100%. Zależy od sutuacji. Ale nie będę się rozpisywać.

Odpowiedział(a): muminek1177, 27 lipca 2011, 19:33 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Weto, pytanie już było, Mario martwisz mnie, nie uważasz że seks jest dla ludzi dorosłych i odpowiedzialnych którzy liczą się z każdą opcją powstałą w skutek swojego zachowania a nie dla dzieci ?

Odpowiedział(a): maria666avaria, 28 lipca 2011, 08:53
3
maria666avaria
No ale są różne przypadki... Np. gwałt... I naprawdę wg mnie lepiej usunąć ciążę w bardzo wczesnym stadium, niż wyrzucić później dziecko na śmietnik i miałoby umrzeć poprzez zamarznięcie i zagłodzenie... A dobrze wiemy, że takie rzeczy się zdarzają...

Odpowiedział(a): Sarusssia, 27 lipca 2011, 20:49 [#odpowiedz]
0
Sarusssia
Jezeli nawet kobieta czy tam dziewczyna jest zgwalcona nie powinna zabijac czlowieka. Kazdy ma prawo do zycia, prawda? Zawsze moze oddac dziecko do adopcji jezeli uzna ze sobie na prawde nie poradzi czy psychicznie to tez finansowo.
ABORCJI STOP!

Odpowiedział(a): muminek1177, 27 lipca 2011, 21:11 [#odpowiedz]
0
muminek1177
No tak, jedni chcą zabijać a inni walczą o zapłodnienie in"vitro a wszystko można połączyć

Odpowiedział(a): malinowa, 28 lipca 2011, 17:32 [#odpowiedz]
0
malinowa
jestem przeciwko...co dla mnie jest oczywistee..

Odpowiedział(a): sybelle, 28 lipca 2011, 20:22 [#odpowiedz]
0
sybelle
Połowicznie tak.Tzn.za w przypadkach,tak jak wyżej:kiedy kobieta została zgwałcona albo kiedy wiadomo,że dziecko czy też matka mogą być chore lub umrzeć.Tylko i wyłącznie wtedy.Jeśli w domu jest bieda i jest kilkanaścioro dzieci,aborcja nie jest zdecydowanie rozwiązaniem-wtedy można np.podwiązać jajniki. Przeciw jeśli ma być to tylko kaprys,decydując się na seks ludzie powinni wiedzieć,że się z tym liczą.

Odpowiedział(a): listless, 29 lipca 2011, 22:41 [#odpowiedz]
0
listless
a ja przyznam szczerze, że nie wiem . wiadomo, że przypadki takie jak gwałt, nieuleczalna choroba czy zagrożenie życia są oczywiste, przynajmniej dla mnie
ale zastanawia mnie zawsze co z kobietą która uprawia seks ale zabezpiecza się - "sumiennie" bierze tabletki, a jej facet do tego godzi się na prezerwatywy . a tu nagle jakimś cudem... wizja wózka, pieluch i smoczków staje się realna . przecież to zupełnie inny przypadek niż ten kiedy dziewczyna bezmyślnie idzie do łóżka z facetem bez zabezpieczenia a potem tłumaczy się "nie potrafiłabym wychować dziecka". "nie będę miała jak go utrzymać" etc.
to dla mnie kwestia o wiele bardziej złożona.. nie potrafię odpowiedzieć tak lub nie, bo w świecie nie ma niestety tak że coś jest albo czarne albo białe.

Odpowiedział(a): daNoitte, 30 lipca 2011, 00:02 [#odpowiedz]
1
daNoitte
Khym, khym, oto moja wypowiedź na stronie Newsweeka na ten temat - chyba ostatecznie coś rozjaśni.

Dotyczyło to właściwie kampanii SLD na rzecz "swobodnej aborcji":

"Zacznijmy od tego, że wespół z pomysłem legalizacji aborcji przez lewicę idą również następne idee - refundacja środków antykoncepcyjnych ( podczas gdy możliwe, że leki np. na astmę przestaną być refundowane ) i legalizacja związków homoseksualnych. W tym wszystkich chodzi albo wyłącznie o kontrowersje, by przyciągać uwagę ( lewica, jeśli ma plany, to tylko dotyczące właśnie kwestii moralnych, a nie gospodarczych, militarnych itd.), bądź o całkowitą dowolność i nieodpowiedzialny SEKS BEZ OGRANICZEŃ. Istnienie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Przecież embrion, jeśli mu na to pozwolić, przybierze formę człowieka, a nie innego organizmu bądź rzeczy. Materia jest wciąż ta sama, tylko zmienia się forma! Podobnie, jak noworodek z czasem rośnie, dojrzewa, zmienia się i starzeje - wciąż jest człowiekiem, tylko zmienia wspomnianą formę. Poczęty człowiek nie jest częścią organizmu matki, a jedynie się w niej rozwija. Radzi sobie sam, korzystając z tego, co DAJE MU ów organizm, a nie żywi się jego kosztem. Ciało matki, w krytycznej sytuacji prędzej przestanie płód odżywiać, niż poświęci siebie dla jego ratowania. Kluczowy jest tutaj też termin "swobodna aborcja", podczas gdy lamentuje się nad losem zgwałconych i zapłodnionych w ten sposób kobiet. Czy zabicie tego dziecka ten straszliwy fakt zmieni? Dlaczego bezbronne dziecko ma ponosić odpowiedzialność za to, co uczynił jego ojciec, który i tak nie będzie się jego losem przejmował? Najbardziej uderza to w matkę, która tak "bardzo chcą" chronić, bowiem w ślad za gwałtem idzie zabójstwo WŁASNEGO dziecka. Jeśli zaś matka ewidentnie tego dziecka nie chce, to co za problem, by oddać je parze, która dzieci mieć nie może, a będzie w stanie je pokochać i wychować? Ech, poza tym i tak nie o to chodzi. Bo dlaczego nie zrobią wyłącznie propozycji zmiany prawa w takim kierunku, by w przypadku gwałtu sąd wyraził prawną zgodę na dokonanie takiej aborcji? Tylko chcą swobody w tej dziedzinie, by mogły z tego też korzystać nieodpowiedzialne małolaty, które na imprezach rozkładają nogi? A odnośnie dzieci chorych - NIKT, ŻADEN CZŁOWIEK NA ZIEMI NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ O TYM, KTO MA ŻYĆ, nawet, jeśli będzie to osoba chora. Może też być tak, jak z eutanazją - czyli prowadzić do nadużyć. Dziecko jest zdrowe, zaś facetowi nie odpowiada bycie młodym tatusiem. Daje łapówkę lekarzowi, a ten informuje matkę o zagrożeniu, w efekcie czego rozbita kobieta decyduje się na usunięcie dziecka. Taka możliwość istnieje, dlatego nie można dopuścić do jej realizowania. I wiara katolicka nie ma tutaj nic do rzeczy. A wystawy "Pro Life" - co, boli, jak się widzi te malutkie dzieci porozrywane na kawałki? Ich malutkie rączki, główki, ciałka, zmiażdżone ze względu na czyjeś "widzimisię"? Sumienie rusza? Bez obawy - to zdrowy objaw. Pozdrawiam panie Szymonie! PS. Moja mama usunęła ciążę kilka lat temu. Jest do teraz straszliwie rozbita, a ja zaś się zastanawiam, kim mogłoby być w przyszłości to dziecko, mój brat lub siostra. Ile dobrych, wspaniałych rzeczy mogłoby zobaczyć i samemu stworzyć... Może mogłoby uratować komuś życie, np. któremuś z waszych dzieci..? Mam nadzieję, że po drugiej stronie się tego dowiem..."

Odpowiedział(a): roy3000, 30 lipca 2011, 01:42 [#odpowiedz]
1
roy3000
a jak ciąża spowoduje śmierć matki i dziecka... co wtedy lepiej niech naturalnie umrą czy pomożemy któremuś

Odpowiedział(a): muminek1177, 30 lipca 2011, 08:44
0
muminek1177
a czy by pomóc naprawdę niewielkiemu procentowi przypadków należy ustawą zezwolić na zabijanie? gdyby prawo na to zezwalało każdy przypadek dałoby się podciągnąć pod ,, ciąża zagrażająca życiu matki i dziecka" Mario dlaczego od razu wyrzucać na śmietnik? dziecko można zostawić w szpitalu a w wielu są przygotowane do tego łóżeczka nadzieji czy jak im tam, ja proponowałbym wprowadzić kare śmierci dla tych niby matek które świadomie pozbawiają dzieci życia właśnie pozbywając się ich tak jak wyżej napisałaś

Odpowiedział(a): roy3000, 30 lipca 2011, 12:27
0
roy3000
nie, nie zezwalajmy na zabijanie ale żeby człowiek miał świadomość że w ekstremalnej sytuacji jaką opisałem będzie miał możliwość aborcji., legalnej.

Odpowiedział(a): muminek1177, 30 lipca 2011, 12:32
0
muminek1177
a to sama świadomość może być

Odpowiedział(a): listless, 30 lipca 2011, 15:52
0
listless
i wtedy jak umierają dwie osoby to nikt nie ma wyrzutów sumienia ? ciekawe xd

Odpowiedział(a): MsEvil, 30 lipca 2011, 11:02 [#odpowiedz]
0
MsEvil
PRZECIWKO!

Odpowiedział(a): muminek1177, 30 lipca 2011, 12:44 [#odpowiedz]
0
muminek1177
Druga sprawa że niemal wszystkim przypadkom o których wspomniał roy można zapobiec, ale to chyba nieważne, liczy się wygoda

Odpowiedział(a): roy3000, 30 lipca 2011, 13:15
0
roy3000
gdyby tak było, słowo "aborcja" było by nikomu nie znane...

Odpowiedział(a): daNoitte, 30 lipca 2011, 14:04
0
daNoitte
Ale w dalszym ciągu Roy nie wytłumaczono mi, dlaczego ktoś ma decydować o życiu bądź śmierci drugiej osoby? Jeśli ja uznam, że zagrażasz mojemu życiu, to oznacza, że mam prawo Cię "legalnie" zabić? To są przypadki skrajne, poza tym wspomniałem o możliwości nadużyć. Legalizacja aborcji nie służy wcale trosce o matki, ale temu, by seks nie wiązał się z odpowiedzialnością.

Odpowiedział(a): roy3000, 30 lipca 2011, 14:19
1
roy3000
żeby była jasność, nie jestem za legalizacją aborcji a to co ja pisze to tylko chciałem wywołać dyskusje

Odpowiedział(a): daNoitte, 30 lipca 2011, 15:15
1
daNoitte
No dobra, ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z sensownym argumentem za aborcją. Nigdy.

Odpowiedział(a): roy3000, 30 lipca 2011, 15:22
0
roy3000
czyli teoretycznie w ekstremalnej sytuacji umierają dwie osoby

Odpowiedział(a): daNoitte, 30 lipca 2011, 21:27
0
daNoitte
W ekstremalnych sytuacjach zazwyczaj się ginie.
Jaką masz poza tym gwarancję, że matka i tak przeżyje?
A teraz inaczej - sytuacja, kiedy dziecko MOŻE przeżyć, ale matka nie. Jeśli je zabije, to MOŻE przeżyć. Jakieś rozwiązanie?

Odpowiedział(a): roy3000, 31 lipca 2011, 05:46
0
roy3000
no to takich sytuacji jest na pewno więcej, rozwiązanie leży tylko w głowie matki a nie na kartce papieru z wypisanym paragrafem...

Odpowiedział(a): daNoitte, 31 lipca 2011, 10:52
0
daNoitte
Prawdziwa matka chciałaby urodzić dziecko. Gdyby zabiła dziecko, nie byłaby matką...
To są sytuacje skrajne i gdyby chciano się o te skrajne przypadki troszczyć, to by próbowano zmienić prawo pod tym kątem. Tymczasem próbuje się tymi sytuacjami przeforsować propozycję całkowicie frywolnej aborcji, takiej maszyny do zabijania dzieciątek, inspirowanej chyba Herodem i jego rzezią niewiniątek.
Wiecie, że matce, które chce usunąć dziecko, zabronione jest pokazywanie jego zdjęcia USG ?

Odpowiedział(a): muminek1177, 31 lipca 2011, 11:05 [#odpowiedz]
0
muminek1177
A kto zauważył że jeśli mowa o aborcji to w większości ZA są kobiety ? Wie ktoś z Was co nimi kieruje? nie chcę wywoływać wojny płci ale najbardziej bezwzględne są te po 30stce tutaj tj po 30stce solidarność jajników się kończy a zaczyna walka o własną wygodę, apropo dzieci były pomysły ,, bykowego" a jeśli mamy niż demograficzny a nasze emerytury wyglądają niepewnie jestem za tym by uchwałą rządu zobligować wszystkie panie do posiadania conajmniej 2ki dzieci hahaha

Odpowiedział(a): niuniaSko, 31 lipca 2011, 11:16 [#odpowiedz]
0
niuniaSko
muminku kobiety o ktorych piszesz to takie ktore twierdza ze maja prawo do decydowania o wlasnym ciele. traktuja dziecko jak pasozyc (ktos kiedys o tym tu wpomnial). pasozyt-jak wsza albo tasiemiec!
danoitte skoro nie pokazuja usg to mogliby pokazywac wyskrobane dziecko.

Odpowiedział(a): pepej94, 31 lipca 2011, 11:18 [#odpowiedz]
0
pepej94
stanowczo przeciwko
nikt nie ma prawa niszczyć ludzkiego życia

Odpowiedział(a): Aorta, 31 lipca 2011, 11:21 [#odpowiedz]
0
Aorta
Ani gwałt, ani aborcja nie jest rzeczą normalną i takie sytuacje w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Odpowiedział(a): Aorta, 31 lipca 2011, 11:28 [#odpowiedz]
0
Aorta
http://www.abortionno.org/video/Choi...erOne-high.wmv

http://www.abortionno.org/video/Choi...erTwo-high.wmv


Zobaczcie te filmiki! Takie małe stworzonko, a już tak bardzo przypomina człowieka.

Odpowiedział(a): czyczek, 31 lipca 2011, 11:54
0
czyczek
Boję się 'wejść' w te linki...

Babka od religii puszczała nam filmy z aborcji..

Odpowiedział(a): daNoitte, 31 lipca 2011, 16:27 [#odpowiedz]
0
daNoitte
Niektórzy zwolennicy aborcji są strasznie wkurzeni, gdy im się pokazuje, jak wygląda usunięte dziecko. Zwolennicy powinni zobaczyć linki, które umieściła Aorta, by zobaczyć, jak wygląda wg nich "zlepek komórek". Ech, nie, żebyśmy my czymś więcej byli, niż takim zlepkiem!

Odpowiedział(a): zlomiarz12, 31 lipca 2011, 19:40 [#odpowiedz]
0
zlomiarz12
PRZECIW! kara za głupotę! zamiast aborcji w przypadku gwałtu można zrobić operacyjkę wyjmujemy embrionik, do zamrażary i po kłopocie, tylko sobie dzidziuś w lodóweczce czeka na swoją kolej, i wszyscy są szczęśliwi, nikt ni zginął. po prostu hepi.

Odpowiedział(a): muminek1177, 31 lipca 2011, 22:49
0
muminek1177
Nie zamraża się czterotygodniowych ,,embrioników" a co myślisz że kobieta na drugi dzień wie żę jest w ciąży ?

Odpowiedział(a): klaudag, 17 sierpnia 2011, 17:40 [#odpowiedz]
0
klaudag

Odpowiedział(a): czyczek, 18 sierpnia 2011, 18:58
0
czyczek
o ja pie.r.do.le ..

Dodaj odpowiedź

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć na pytanie i cieszyć się pełną funkcjonalnością serwisu. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się.

wyszukiwarka   
podobne pytania   
27
78
15
5
91
6
35

popularne słowa kluczowe   
kategorie   
Biznes (766)Dom (1032)
Edukacja i szkoła (796)Erotyka i seks (324)
Film (3617)Gry (494)
Hobby (452)Inne (4932)
Komputery i Internet (1041)Kulinaria (239)
Kultura (195)Ludzie (1645)
Miłość i relacje (1291)Moda (385)
Motoryzacja (290)Muzyka i taniec (836)
Podróże (280)Polityka (121)
Praca (488)Prezenty (179)
Rozrywka (476)Sport (314)
Sztuka (65)Taniec (29)
Uroda i styl (698)Zdrowie (839)
Zwierzęta (245)
Pytania: 18136, Odpowiedzi: 327778