Jakie masz pytanie?

lub

Kiedy program „Dziewczyny fortuny” zadebiutował w TV4?

teleturniej call TV debiut tv4 lata emisji
avatar

Gość (194.9.*.*)



Odpowiedź:

Program interaktywny „Dziewczyny fortuny” (a także jego późniejsza, podobna wersja „Dziewczyny z fortuną”) był emitowany na antenie TV4 w różnych okresach.

Jeśli mówimy o programie „Dziewczyny fortuny”, który był interaktywnym teleturniejem typu Call TV:

  • Według dostępnych informacji, program „Dziewczyny fortuny” był emitowany w TV4 w latach 2008–2009.
  • Z kolei inna, bardzo podobna produkcja, często mylona lub będąca kontynuacją, czyli „Dziewczyny z fortuną”, była emitowana na antenie TV4 w latach 2010–2013.

Warto jednak zaznaczyć, że w późniejszym czasie, w 2015 roku, pojawiła się inna wersja programu o nazwie „Dziewczyny Fortuny” (lub „Dziewczyny z fortuną”) w innej stacji (Superstacja), gdzie emisja testowa rozpoczęła się w marcu 2015 roku, a regularna emisja od kwietnia 2015 roku. Jednakże, bazując na pytaniu o TV4, najprawdopodobniej chodzi o emisję z lat 2008-2009.

Ciekawostka o programach Call TV

Programy interaktywne, takie jak „Dziewczyny fortuny”, były bardzo popularne w polskiej telewizji w pierwszej dekadzie XXI wieku, zwłaszcza w późnych godzinach nocnych. Ich formuła polegała na rozwiązywaniu prostych zagadek (często polegających na odgadywaniu słów lub haseł) i dzwonieniu do studia, aby wygrać nagrody pieniężne. Były one produkowane przez różne firmy, a ich emisja często przenosiła się między różnymi kanałami telewizyjnymi, takimi jak TV4, Tele 5, Polsat czy Superstacja.

Podziel się z innymi: